На одному з островів Нової Зеландії може прокинутися великий вулкан Таупо, який спить довгий час. Місцеві геофізики виявили згусток мантії під затокою Пленті, в районі узбережжя острова Північний.

Про це повідомляє журнал Science Advances. Сильний землетрус може розбудити вулкан. Учені продемонстрували, що магма починає проникати в континентальну кору. Через це вона починає деформуватися.

Це відбувається в безпосередній близькості від вулканічної зони Таупо на острові Північний. Він перебуває в спокійному стані останні кілька сотень років. Сучасна геофізика поки не володіє широкими знаннями щодо зв'язку міграції мантії, тектоніки і вулканізму, як хотіли б вчені.

При найгірших прогнозах новозеландський острів Північний може стати місцем самої інтенсивної вулканічної активності на планеті. Вчені прийшли до таких висновків після проведення радіолокаційної інтерферометрії за допомогою європейського супутника Envisat і аналізу GPS-даних.

Виверження вулкана Таупо, що трапилося 26,5 тисячі років тому, стало найбільшим на Землі за останні 70 тисяч років. Шар попелу покрив майже всю територію островів Північний і Південний. Виверження призвело до формування величезної улоговини. У ній зараз розташовуються води озера Таупо.

Популярні новини зараз
Українцям можуть скасувати індексацію зарплат через зростання інфляції: що буде з виплатами Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." Микола Тищенко спробував розмінувати авто палицею, українці попадали від сміху: "УБД забезпечено, Тор Лякливий" Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році
Показати ще