В Україні стартувала чергова хвиля декларування доходів. Вже перші її результати засвідчили, що впливові політики і надалі не поспішають відображають справжньої інформації про свої доходи. А їх родичі та близькі часто вказують мільйонні або ж мільярдні статки. Про це пише DW. Приміром, лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко вказала в декларації власні доходи на рівні трохи більше 75 тис. грн., в той час коли її чоловік заробив минулого року понад 3 мільйони гривень.

За словами голови "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна, депутати можуть легко збрехати у своїх деклараціях і не понесуть за це жодної відповідальності. Все тому, що зміни до закону "Про запобігання корупції", в яких йшлося про електронну систему надання та оприлюднення декларацій досі не набули чинності. "Навіть якщо комусь заманулося прямо збрехати в тій декларації, то навіть за ухваленим 16 лютого, його ніхто не зміг би притягнути до кримінальної відповідальності", - сказав експерт.

Читати також: Скільки хочуть заробляти українці

Аналітик Дмитро Якимчук також погоджується з такою думкою і каже, що декларування доходів політиками не є корупційним, однак воно покриває корупцію. "В законі в кілька разів збільшили суми статків та вартість майна, яке підлягає декларуванню, суми отримуваних подарунків і скоротили перелік родичів, доходів та статки яких мають бути вказані в декларації", - роз'яснює аналітик.

В ЄС також мають низку зауважень щодо декларування доходів і кажуть, що нові зміни до закону взагалі не відповідають європейським обов'язкам України.

Популярні новини зараз
Українців почнуть жорстоко перевіряти: кому варто приготуватися Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт
Показати ще