Міністерство закордонних справ Польщі запропонувало скасувати візи для України та Грузії вже на найближчому саміті.

На думку міністра ЗС Польщі Ґжеґожа Схетини, скасування віз для українців і грузинів на в'їзд до ЄС мало б дуже символічне значення. Травневий саміт Східного партнерства у Ризі покаже, чи Євросоюз має серйозні пропозиції до східних сусідів, - повідомляє канал 24.

Однією із таких пропозицій, на думку голови польського МЗС, має стати скасування віз.

У самому ЄС однозначна думка на цю тему досі відсутня. Зі слів міністра, під час дискусії голів МЗС країн Євросоюзу на цю тему були різні думки. Спільним переконанням є те, що це стане великим випробуванням для Європейського союзу як одного цілого.

"Ми не можемо собі дозволити, аби цей саміт провалився і закінчився так, як у Вільнюсі в листопаді 2013 року", - зауважив Схетина. Він також запропонував принаймні скласти "дорожню карту" досягнення цієї цілі, якщо рішення не буде так швидко.

Популярні новини зараз

Зеленський вперше відреагував на пісню про Гонтарєву, Пікалов з "Квартал 95" злив листування: "Треба дивитися легше"

АТБ приголомшив "майстер-класом" зі зміни цін в одну секунду, українці регочуть: "Охоронець згриз"

Тарзану й не снилося: Корольова злила архівне відео з Ніколаєвім, це треба бачити

Потужний землетрус накриє Україну: які області під загрозою

Показати ще

"Це випробування на ефективність самого ЄС та того, що Європа може запропонувати і дати. Протягом наступних найближчих місяців ми будемо свідками російської пропаганди. Якщо хочемо бути готові та бажаємо показати, як виглядатиме європейська пропозиція, то вона має бути серйозною і добре продуманою", - підсумував міністр.