Прем'єр-міністр Молдови Кирило Габурічі зустрічається в Кишиневі з лідером невизнаної Придністровської республіки Євгеном Шевчуком. Повідомляє Радіо Свобода.

Метою їх зустрічі є активізація переговорів про вирішення конфлікту між Молдовою і сепаратистським регіоном, який підтримує Росія.

Раніше, Шевчук заявляв про готовність обговорення політичного врегулювання і статусу Придністров'я. Але спершу, він хоче вирішення всіх соціальних, економічних та гуманітарних питань.

Зустріччю між представниками Кишинева і Тирасполя з питання врегулювання Придністровського конфлікту не проводилося з жовтня 2014 року. Переговори ж у форматі "5 + 2" були припинені в середині минулого року.

Військовий конфлікт Молдови з Придністров'ям почався ще в 1992 році. Після нього на мапі з'явилася ще одна гаряча точка. Конфлікт виник через побоювання проросійськи налаштованого населення щодо можливого приєднання Молдови до Румунії.

Популярні новини зараз

Марцінків обійняв родину під ялинкою: "Мер, сім'янин і просто красунчик"

Головне за ніч: українка сіла на 8 років після виклику "103", "ліки" Алли Мазур від раку, загадкове зникнення у Києві та Лоліта-реперша

Помер Борис Плотніков, зірка фільму "Собаче серце"

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Показати ще

У 2006 році в Придністров'ї було проведено ніким не визнаний "референдум" про приєднання до Росії. У Тирасполі стверджували, що тоді "за" проголосували близько 97% учасників.

16 квітня 2014 "влади" Придністров'я закликали Росію визнати невизнану "республіку" незалежною державою. Проте їх прохання так і залишилася без відповіді.

Раніше Молдова знову зажадала від Кремля вивести свої війська з території Придністров'я.