Захищати свої національні ідеї в Акртиці Росія готова воєними діями. Про це 25 лютого заявив Міністр оборони Росії Сергій Шойгу. На його думку, приарктичні держави прагнуть розширити свої території, захопивши континентальний шельфу та острови Північно-Льодовитого океану.

"Ці країни роблять певні військово-економічні та політичні кроки аби потрапити до Арктики і отримати вихід до приполярних областей", - сказав Сергій Шойгу.

За останнні роки Росія особливо активно взялася за розвиток своїх північних територій та Північного морського маршруту для того, щоб мати альтернативу звичного шляху із Європи до Азії.

"Постійна військова присутність в Арктиці і можливість захисту державних інтересів засобами військової боротьби розглядається, як основна частина загальної політики забезпечення національної безпеки, - прокоментував Шойгу. - Арктика поступово перетворюється в один з світових центрів видобутку вуглеводородів і є вузлом міжнародних транспортних комунікацій"

До арктичних країн належать Росія, США, Данія, Гренландія, Канада та Норвегія. Кожна має право на територію, прилягаючу не більш, ніж на 200 морських миль від їх границь.

Популярні новини зараз

Каменських і Потап заговорили про пристрасну історію кохання: "Я просто полетів"

Красуня-дружина Юрія Ткача показала реалії їхніх стосунків: "Так і живемо"

Олена Кравець з "Квартал 95" показала особистий момент з Дзідзьо: "Весна ж..."

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще