Європейський суд з прав людини присудив росіянину Леоніду Петрову, який поскаржився на нелюдське поводження з боку російської міліції, 23 тисячі євро компенсації за моральну шкоду.

Про це йдеться в рішенні суду.

У 2007 році суд визнав Петрова винним у вбивстві свого двоюрідного брата і засудив його до 14 років позбавлення волі. Він був затриманий у жовтні 2006 року. За його словами, співробітники міліції били його, прив'язували до його рук 40-кілограмові гирі і погрожували скинути його на перший поверх будівлі, якщо він не зізнається в скоєнні злочину.

Після того, як Леонід Петров відмовився визнавати провину, міліціонери, за його твердженням, викинули його з вікна, внаслідок чого він був доставлений у лікарню зі струсом мозку і численними переломами.

Мати потерпілого поскаржилася на дії правоохоронців в прокуратуру, проте в наглядовому органі не знайшли підстав для порушення стосовно них кримінальної справи. З тих пір було винесено 24 постанови про відмову в порушенні справи.

Страсбурзький суд відреагував на скаргу Петрова в квітні 2015 року. Він заявив про порушення свого права на свободу і особисту недоторканність, права на ефективний правовий захист, а також про нелюдське поводження з боку міліції.

Згідно з версією російської сторони, представленої ЄСПЛ, Петров сам вистрибнув з вікна відділення поліції, обравши такий захід втечі, так як раніше займався стрибками у воду.

"Знай.ua" повідомляв, що тим часом у Франції до суду подають за рутинну роботу.