Володимир Путін надав трьом російським військовим частинам статусу "гвардійські". Про місця і дати бойових дій, за участь в яких вони отримали це звання, не повідомляють.

Президент РФ підписав указ про присвоєння гвардійського звання трьом військовим частинам: 11-й, 83-й окремим десантно-штурмової бригади ВДВ і 38-му окремому полку зв'язку. Відповідні укази розмістили на офіційному порталі правової інформації.

"За масовий героїзм і відвагу, стійкість і мужність, проявлені особовим складом бригади в бойових діях із захисту батьківщини і державних інтересів в умовах збройних конфліктів, та враховуючи її заслуги в мирний час, постановляю: присвоїти 83-й окремій десантно-штурмовій бригаді почесне найменування "гвардійська" і надалі іменувати її 83-а окрема гвардійська десантно-штурмова бригада", - йдеться в указі.

Аналогічний зміст мають і два інших аналогічних документи.

Читайте також: Путін не покликав Порошенка на День перемоги

Популярні новини зараз

Ані Лорак різко змінилася, тепер вона блондинка і схожа на дівчинку-підлітка: "Бойфренд не впізнає"

Кума Дзідзьо Цибульська розставила ноги і дуже здивувалася: "Її немає. Не мочи штани"

У Львові помер легендарний професор - життя присвятив науці

Українцям показали найгарнішу жінку світу: чоловіки ковтають слинки

Показати ще

11-я окрема десантно-штурмова бригада ВДВ Росії дислокується в Улан-Уде, 83-та - в Уссурійську, а 38-й окремий полк зв'язку - в Московській області.

Гвардійські звання військовим частинам присвоюють за "масовий героїзм, мужність і високу військову майстерність, проявлену в боях".

Водночас, у Кремлі заперечують зв'язок президентських указів із бойовими діями в Україні, - повідомляє Lenta.ru.

"Про це мови йти не може, бо ми знаємо, що російські збройні сили, регулярні частини не мали і не мають жодного стосунку до цих подій", - заявив прес-секретар президента РФ Дмитрій Пєсков.

Він уточнив, що гвардійські звання надають за сукупністю заслуг, зокрема, враховують "участь у навчаннях".