Румунія вперше за тривалий час змогла відмовитися від імпорту природного газу.

Про це заявляє румунське видання Есоnomica.

Вони відзначають, що вже в квітні 2015 року та впродовж кількох наступних місяців потреби населення будуть повністю покриватися внутрішніми ресурсами газу.

Також видання зазначає, що відмова від імпорту російського газу стало можливим завдяки зниженню специфічного споживання з боку промисловості, а також інвестиціям у сферу енергоефективності.

"Румунія вперше за кілька десятків років змогла відмовитися від імпорту природного газу. У квітні 2015 року, а також протягом кількох наступних місяцях потреби населення будуть повністю покриті за рахунок внутрішніх ресурсів", - повідомляє Economica.

Популярні новини зараз

Українка народила доньок-близнючок у "сорочці", кадри стали сенсацією: унікальні дівчатка

Вагітна українка із серцем воїна загинула на Донбасі і надихнула мільйони: "Була на сьомому місяці..."

Дружина Юрія Ткача застала зірку "Квартал 95" в ліжку в іншою красунею: "Юра, це що?"

Український ведучий переживає важку втрату, була прикладом: "Залізна леді"

Показати ще

Зараз Румунія в рік споживає близько 10-11 мільярдів кубометрів, з яких 400 мільйонів припадає на імпорт з Росії. У 2007 році споживання становило 18 млрд кубометрів, з яких імпортувалася третину загальною вартістю 4-5 мільярдів. Усі наступні роки імпортери газу зменшували витрати на закупівлі і довели їх до, всього лише, 500 мільйонів доларів на рік.

Видання підкреслює, що зараз тисячі кубометрів російського газу для Румунії коштує 380 доларів проти 200 доларів за газ власного добування. Економія і реформи в країні пов'язані із зобов'язаннями перед МВФ і Євросоюзом лібералізувати газовий ринок до 2018 року.