За останні три місяці курс долара суттєво не зростав. Тримався на рівні 24,5-24,8 грн. Однак за минулі кілька днів він подорожчав до 25,8 грн. На чорному ринку валюта коштує вже майже 26 грн. Хоча ні в Українському аналітичному центрі, ні в Міжнародному центрі перспективних досліджень негативних прогнозів до середини вересня не було. Подорожчання валюти якщо б і мало бути, то лише у випадку низького врожаю та збільшеного попиту на валюту.

"Теперішня ситуація з курсом — це результат неуспішних переговорів нашої влади з Міжнародним валютним фондом і втраченої міжнародної підтримки в боротьбі проти Росії", - вважає журналіст Олександр Дубинський. Пише про це на "фейсбук".

На його думку, подальше падіння гривні неминуче. Проте він не береться прогнозувати, наскільки подорожчає валюта.

"Бізнес дуже гостро відчуває швидкий кінець нинішньої влади, яка 2,5 постреволюційних роки присвятила нахабному грабежу. І зараз втрачає всі опорні точки й джерела фінансування. А далі все розвиватиметься за нехитрим сценарієм — без міжнародних кредитів вони грабуватимуть власний народ. Це виглядатиме як банкрутство банків, космічні тарифи та інфляція. При цьому всі негаразди списуватимуть на війну. Це мародерство. А мародери завжди закінчують життя на шибеницях. І поки вони їх собі будують нам треба скуповувати дешевий долар. Завтра він буде дорожчий", - каже він.

Читайте також Чотири способи заробити в подорожах

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Не зважаючи на те, що ринковий курс вже наближається до 26 грн, НБУ його утримує, пропонує 25,08 грн за долар.

"Це означає, що експортери щонайменше до кінця місяця не продаватимуть валюту. Їм не вигідно збувати її задешево", - пояснює Дубинський.

Два роки тому через неспівмірність реального й офіційного курсів експортери відтягували продаж валюти. Це спровокувало подорожчання валюти з 12 до 22 грн.

"Ринок завжди реагує на зміни з пропозицією валюти. Якщо її стає менше, вона дорожчає. І Нацбанк повинен реагувати на будь-які зміни. Якщо валюди на ринку мало, викдати туди більше, якщо багато, викуповувати", - каже Дмитро Боярчук, виконавчий директор консалтингової компанії "Кейс-Україна".

Нагадаємо, минулого року в цей період вартість долара була на рівні 22,6 грн.