Сьогодні в порядку особливої ​​терміновості сейм Литви ухвалив законопроект про повернення призову в армію. Про це повідомляє Delfi.

Міністр оборони Литви Юозас Олекас підкреслив, що на даний момент комплектація армії недостатня, а професійними військовими залатати дірки зараз неможливо. Також він зазначив, що повернення призову на п'ять років пов'язане саме із змінами геополітичної ситуації у світі.

"Ви знаєте про події в Україні", - сказав Олекас.

Законопроект про повернення призову майже одноголосно підтримали всі фракції Сейму. Олекас повідомив, що весь порядок призову буде доопрацьовуватися протягом кількох місяців.

Призову будуть підлягати чоловіки у віці від 19 до 26 років. Термін служби призовників становитиме 9 місяців. У вересні 2015 вже планується провести перший призов. Раніше, обов'язкова військова служба в Литві була скасована ще в 2008 році.

Популярні новини зараз

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

Показати ще

Нагадаємо, що президент Литви Даля Грібаускайте також неодноразово виступала із заявами про відновлення призов в армію у зв'язку зі зміною геополітичної ситуації.

Також вона попереджала і про реальну загрозу нападу на країни Балтії з боку Росії.