У Росії хочуть повернути Федеральній службі безпеки функцій Комітету держбезпеки СРСР.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Повідомляється, що в країні готується масштабна реформа силових і правоохоронних відомств.

До президентських виборів 2018 року передбачається створити на основі Федеральної служби безпеки Міністерство держбезпеки (МДБ), включивши в нього Федеральну службу охорони і Службу зовнішньої розвідки.

При цьому, Слідчий комітет Росії повернеться до Генпрокуратури, а функції Міністерства надзвичайних ситуацій розділять між Міноборони і Міністерством внутрішніх справ. "Пожежну" складову МНС передадуть у відання МВС, а рятувальні та надзвичайні підрозділи - Міноборони.

Популярні новини зараз

Джамала зізналася, чому пішла від чоловіка, з яким разом була 11 років

"Данилко одружився": мама Вєрки Сердючки зняла баян з голови і хизується обручкою з букетом

Поліцейські ледь не арештували "голу" начальницю потягу - вимагали сертифікат: "Даремно ви так, хлопці"

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Показати ще

Повідомляється, що МГБ може отримати можливість брати в своє провадження найбільш резонансні справи або здійснювати контроль за тими розслідуваннями, в основу яких лягли матеріали цієї спецслужби. Таким чином, ФСБ повернуться функцій Комітету держбезпеки СРСР.

МГБ також буде займатися забезпеченням власної безпеки у всіх правоохоронних і силових структурах.

Передбачається, що реформа призведе до більш ефективного управління силовими і правоохоронними структурами та викорінення корупції в них.

Відзначається, що нова схема розслідування вже обкатується.

"Якщо раніше ми (оперативники ФСБ, - ред.) здійснювали лише супровід розслідувань, то тепер перед нами поставлено завдання контролювати їх хід з моменту порушення кримінальних справ до їх передачі до суду", - повідомив виданню інформоване джерело в ФСБ, який підкреслив, що мова йде про гучні справи, в тому числі корупційної спрямованості.

Він зазначив, що чекісти будуть також перевіряти, наскільки ефективно і в повному обсязі використовував слідчий надану йому спецслужбою інформацію. Однак в якій формі буде здійснюватися подібний контроль, ще до кінця не ясно.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", печерський районний суд дозволив затримати міністра оборони Росії Сергія Шойгу.