У червні цього року Держдума РФ прийняла закон, згідно з яким до законодавства вводиться поняття "антигромадську поведінку". Він набуде чинності 22 вересня цього року. Про це повідомляє "Фонтанка"

Згідно з новим законом МВС матиме право збирати інформацію про громадян, у яких раніше не було проблем з законом, але вони, на думку правоохоронців, можуть бути схильні до скоєння злочинів. Крім цього, документ вводить поняття "антигромадської поведінки", яке визначається як "дії фізичної особи, що не ваблять за собою адміністративну або кримінальну відповідальність, але порушують загальноприйняті норми поведінки і моралі, права і законні інтереси інших осіб". Осіб, схильних до "антигромадської поведінки" буду ставити на профілактичний облік та здійснювати за ними нагляд. Ніяких вказівок на те, що є "загальноприйнятими нормами поведінки і моралі" закон не містить.

Юристи вже вважають, що цей закон стане в першу чергу приводом для створення нових робочих місць для чиновників, покликаних "берегти мораль". Найбільше, на думку експертів, це нагадує практику радянських правоохоронних органів з нагляду і профілактичних бесід з усіма, чий зовнішній вигляд відрізняється від загальноприйнятого стандарту. Наприклад, з представниками молодіжних субкультур.