Попит на самогонні апарати в Росії почав стрімко рости. За останній рік виручка "Челябінськго заводу побутових товарів" зросла утричі. Компанія виробляє домашні дистилятори "Магарич", продає їх оптом і в роздріб, пишуть "Известия".

"Попит здорово росте протягом останнього року, буквально з кожним днем. Обороти нашої компанії за останні місяці, якщо порівнювати з попереднім роком, зросли на 200-300 відсотків", - розповіли на заводі.

У роздрібних магазинах самогонних апаратів повідомили про зростання попиту в останні місяці до 50%.

"Було збільшення продажів перед Новим роком, і воно триває й досі. За січень продали в два рази більше, ніж у січні минулого року, - повідомили в компанії "ТД Фортуна", якій належить мережа магазинів самогонних апаратів у Москві "Самогон" та інтернет-магазин samogonstvo.com, що працює по всій Росії. Асортимент холдингу складають апарати "Катюша Люкс".

"Січень зазвичай "провальний" місяць в плані продажів, а в цьому році, навпаки, спостерігається зростання" - кажуть співробітники компанії.

Популярні новини зараз

Українці зможуть купувати дешеву гречку, цукор, муку, олію і не тільки? У Раді зареєстрували новий законопроект

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

"Це Різдво потрясе світ": чоловік стверджує, що прийшов з 2485 року, і попередив людство

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

Показати ще

За словами експертів, росіяни купують дистилятори у зв'язку з кризою, намагаючись заощадити на покупці фабричного спиртного.

Мешканець Підмосков'я Володимир розповів, що із самогонним апаратом заощаджує близько 300 рублів на кожних 0,5 л міцного напою.

Самогонник з Санкт-Петербурга, який назвався Тимофієм, повідомив, що найдешевший дистилят обходиться в 100 рублів за літр: "Після набуття досвіду можна робити в домашніх умовах, для себе дорогі аналоги таких напоїв, як чача, граппа, ром, віскі".

Гендиректор Центру досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю Вадим Дробиз підтвердив зростання інтересу росіян до самогоноваріння.

"Зараз навіть курси з самогоноваріння відкриваються. Я такі бачив у Новосибірську".

Для особистих цілей виготовляти алкоголь самостійно не заборонено. У разі продажу це буде незаконним.

Довідка. Самогонний апарат - це металева посудина для перегонки браги, яка виходить в результаті зброджування цукру або солодких фруктів. Вартість самогонного апарату залежить від обсягу бака, матеріалу, з якого зроблений апарат, і кількості ступенів очищення напою від сивушних масел. "Катюша Люкс" у Росії коштує $170.