Попит на самогонні апарати в Росії почав стрімко рости. За останній рік виручка "Челябінськго заводу побутових товарів" зросла утричі. Компанія виробляє домашні дистилятори "Магарич", продає їх оптом і в роздріб, пишуть "Известия".

"Попит здорово росте протягом останнього року, буквально з кожним днем. Обороти нашої компанії за останні місяці, якщо порівнювати з попереднім роком, зросли на 200-300 відсотків", - розповіли на заводі.

У роздрібних магазинах самогонних апаратів повідомили про зростання попиту в останні місяці до 50%.

"Було збільшення продажів перед Новим роком, і воно триває й досі. За січень продали в два рази більше, ніж у січні минулого року, - повідомили в компанії "ТД Фортуна", якій належить мережа магазинів самогонних апаратів у Москві "Самогон" та інтернет-магазин samogonstvo.com, що працює по всій Росії. Асортимент холдингу складають апарати "Катюша Люкс".

"Січень зазвичай "провальний" місяць в плані продажів, а в цьому році, навпаки, спостерігається зростання" - кажуть співробітники компанії.

Популярні новини зараз
28 січня не виходьте з дому і обов'язково стукайте по дереву: прикмети та заборони на день Павла Фівейського 5 жіночих імен, від яких у чоловіків "зносить дах": кому з красунь пощастило Млинці чи оладки? В українських супермаркетах оновили ціни на сир та сметану Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна
Показати ще

За словами експертів, росіяни купують дистилятори у зв'язку з кризою, намагаючись заощадити на покупці фабричного спиртного.

Мешканець Підмосков'я Володимир розповів, що із самогонним апаратом заощаджує близько 300 рублів на кожних 0,5 л міцного напою.

Самогонник з Санкт-Петербурга, який назвався Тимофієм, повідомив, що найдешевший дистилят обходиться в 100 рублів за літр: "Після набуття досвіду можна робити в домашніх умовах, для себе дорогі аналоги таких напоїв, як чача, граппа, ром, віскі".

Гендиректор Центру досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю Вадим Дробиз підтвердив зростання інтересу росіян до самогоноваріння.

"Зараз навіть курси з самогоноваріння відкриваються. Я такі бачив у Новосибірську".

Для особистих цілей виготовляти алкоголь самостійно не заборонено. У разі продажу це буде незаконним.

Довідка. Самогонний апарат - це металева посудина для перегонки браги, яка виходить в результаті зброджування цукру або солодких фруктів. Вартість самогонного апарату залежить від обсягу бака, матеріалу, з якого зроблений апарат, і кількості ступенів очищення напою від сивушних масел. "Катюша Люкс" у Росії коштує $170.