Президент США Дональд Трамп не зможе виконати передвиборчу обіцянку про термінове будівництво стіни на кордоні з Мексикою за рахунок наявних бюджетних коштів. У Міністерстві внутрішньої безпеки США змогли знайти для цього всього лише $20 мільйонів.

Про це пише Reuters.

При цьому всього на зведення стіни потрібно понад $21 мільярд — по 9,3 мільйона на кожну милю забору і 17,8 мільйона на милю глухої стіни. Таким чином, наявних коштів вистачить тільки на проектні роботи.

Щоб почати будівництво, Білому дому доведеться переконати Конгрес виділити гроші, при тому, що раніше Трамп обіцяв побудувати стіну виключно за рахунок наявних коштів, більше того, він говорив, що мексиканці саами заплатять за неї.

За словами спікера Палати представників США Пола Райана, питання фінансування будівництва розглянуть в ході обговорення бюджету на новий фінансовий рік. Раніше він говорив, що вартість проекту може досягати $12-15 мільярдів.

Зазначимо, при цьому, Трамп заявив, що попросить Конгрес виділити кошти, однак потім натисне на Мексику, щоб пізніше компенсувати втрати американських платників податків. У міністерстві внутрішньої безпеки ситуацію не коментують.

Хто стане підрядником будівництва на даний момент невідомо. Водночас, вже понад 265 компаній заявили у своїй зацікавленості стати виконавцем проекту.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", Трамп повідомив, що будівництво стіни на кордоні з Мексикою обійдеться у більшу суму, ніж планувалося, однак він особисто підключитися до проекту і знизить вартість.

Завершити проект "стіна" Америка планує до 2019 року.