У Росії дослідники виявили унікальне поховання мамонтів – концентрація останків тварин надзвичайно висока.

Результати дослідження опубліковані на сайті Томського державного університету.

Розкопки тривали в урочищі Вовча Грива, яке є одним з найбільших поховань мамонтів на території Євразії.

Кістки дорослих шерстистих мамонтів і їхніх дитинчат виявили на глибині від 1,7 до 2,1 метра. Концентрація останків виявилася надзвичайно високою: на одному квадратному метрі можна було знайти до 100 різних об'єктів.

Повідомляється, що один з найцікавіших фрагментів – це стегно, довжина якого перевищує один метр.

Вчені вважають, що воно належало мамонтові, який важив до шести тонн. Вік тварини на момент смерті міг сягати 50 років. Її останки перебували в товщі порід від 20 до 30 тисячоліть. Більш точно визначити їхній вік дозволить радіовуглецевий аналіз.

Дослідники констатували, що у більшості останків є ознаки дистрофії кісткової тканини. На думку вчених, вона розвинулася через мінеральне голодування.

Відзначається, що раніше Вовча Грива була чимось на зразок мінерального "оазису" й саме тому тут виявлено так багато останків тварин.

Більш того, дослідники припускають, що виявлені останки – лише частина того, що може приховувати урочище. Фахівці сподіваються, що тут можна знайти кістки сотень або навіть тисяч інших особин.

Довідка:

Шерстисті мамонти з'явилися в Сибіру 300–200 тисяч років тому. Пізніше цей вид поширився в Європу й Північну Америку. Характерною ознакою тварин було те, що на них у зимовий час з'являлася груба шерсть, волоски якої сягали 90 см. Ці істоти за своїми розмірами не набагато перевершували сучасних слонів – висота дорослого самця могла сягати чотирьох метрів.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", на Прикарпатті місцевому жителю вдалося знайти на своєму городі залишки мамонта.