Понад півсотні тисяч людей вписали себе у список тих, хто очікує гру Father.io. Сотні українців також долучились до тестування бета-версії, тому не дивуйтесь, якщо побачите на вулицях свого міста віртуальну перестрілку. Пробний шутер вже доступний на Android і iOS, і в ньому можна буде стріляти прямо смартфоном у гравців у реальному світі.

Кореспонденти Знай.ua вирішили також долучитись до тестувальників та поспілкуватись із тими, хто вже розібрався у наявній розробці. У грі ще багато багів та недопрацювань, а залежно від гаджета, не у всіх адекватно промальовується графіка. Проте, деякий функціонал вже у доступі.

За сюжетом, події гри відбуваються у 2040 році, де геймери розділились на дві команди - люди та організми, що еволюціонували. По суті, зміни у них спровокував таємничий вірус невідомого походження Father.io, який вразив штучний інтелект, колись створений та активно задіяний у повсякденному житті людством. Спочатку, люди просто навчились під'єднуватись до єдиної мережі, обмінюватись знаннями та інформацією.

Проте, вірус почав свій вплив на банківську систему та інфраструктуру, і, зрештою, на мізки людей. Нові мутовані організми намагаються знищити людей старого покоління, а попередній "вид" також активно відстрілюється. Мапа гри, яка відповідає реальній, розбита на кластери, які необхідно захоплювати.

Читайте також: Незрячий геймер витратив п'ять років на проходження відеогри (відео)

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

За ідеєю розробників, користувачам також треба встановлювати на смартфони спеціальні пристрої Inceptor. Вони мають інфрачервоний сенсор, завдяки якому можна відслідкувати ворога за півсотні метрів та ліквідувати. Професійне обладнання лазертагу нібито скоротили до розміру звичайного брелока. Без нього також можна вражати цілі, проте лише на 2 метри.

Проект збирає кошти на сайті Indiegogo, де за кілька днів "накрапало" сто тисяч доларів, що було вдвічі більше, ніж планували. У ньому заплановано дуже багато функціоналу, через що, імовірно, він просувається так повільно.

На кластерах, які захоплюєш, вже можна будувати реальні будівлі, які впливатимуть на ігровий процес - університет дасть дослідний імпульс, аптека або лікарня дасть швидше відновлювати сили, банк дозволить надійніше зберігати ресурси. Які, до того ж, можна красти у ворога. Ресурси використовуються для купівлі боєприпасів, зброї, гаджетів та інвестування у свій контрольований район.

Гра також пропонує проявити свій талант у якійсь певній ролі. Основні класи гравців будуть доступні від початку, але деякі вимагатимуть певного рівня та накопиченого досвіду. Кожному варіанту гравця надаватимуться певні переваги.

Наприклад, у поліції буде доступ до надійних гармат, твердої броні і збільшена тактична гнучкість.

Інженери: швидке створення структур підтримки, заводів, гармат, забезпечення необхідної тактичної лінії оборони.

Медики: можливість оживити своїх союзників на полі бою.

Хакери: передача великих обсяги ресурсів для своєї фракції. Командує дронами і може атакувати ворогів віддалено.

Командири: лише справжні експерти. Запеклі лідери, які мають доступ до додаткових команд, видає накази, дарує поставки.

Версія, яка наразі тестується, - нестабільна. Її весь час змінюють, вдосконалюють, роблять пробні штрихи. Що ускладнює процес гри, але робить його цікавим для тестування.

На Android завантаження бета-версії нелімітовані, а на IOS обмежені двома тисячами користувачів. На момент запуску розробники обіцяють, що обмеження зникнуть, а завантаження буде безкоштовним.

Читайте також: Декілька сотень столичних геймерів намагались врятувати людство

Власне, наразі вже повністю готова гра без лазертагу, але яка також змушує геймерів не сидіти за комп'ютером, а бігати по реальних місцях зі смартфоном. Вона не так давно відокремилась від Google і називається Ingress. В ній користувачі також обирають, за яку з двох фракцію грати. І вона також почалась із власної бета-версії, за три роки дуже змінившись.

Ті, хто спробував перейти на подібні проекти вважають, що ігри із прив'язкою до GPS - стратегії та шутери майбутнього. У них високий градус динаміки, вони покращують здоров'я: змушують багато рухатись, взаємодіяти із гравцями, налагоджувати комунікацію, тобто є соціально та фізично активними.