Куди і чому зникають ті, кому за 45? Професіоналів старших середнього віку в Україні витісняють молодші колеги.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк результат – люди старші 45 років опиняються "в тіні" і роботу їм знайти дедалі важче. А це прояв "ейджизму", тобто дискримінації за віком, пише видання "Фокус".
"У нас вважається, що молода людина має досягти піку кар'єри у віці 30 років (на Заході піку кар'єри очікують у 40-50). Того, кого до цього віку не вибився у керівники, автоматично записують у невдахи, та й сама людина так себе сприймає", - розповідає виданню соціолог Євген Головаха. Він ставить ейджизм в один ряд із сексизмом та гомофобією, називаючи їх трьома "найбільш руйнівними соціальними явищами".
Журнал зазначає, що українські компанії й досі встановлюють "віковий ценз" при прийнятті на роботу, але ситуація все ж покращується. "Зрілі фахівці цілком успішно працевлаштовуються та працюють у великих корпораціях із західними корпоративними стандартами", - пише "Фокус".
Читайте також: У 2018 році в Україні легалізують одностатеві шлюби
Тим же, хто стикається із труднощами у пошуках роботи в зрілому віці, опитані "Фокусом" експерти радять не впадати у відчай, а проявляти активність. Серед порад - розміщувати резюме на спеціалізованих сайтах (іноді варто пропустити питання про вік), шукати вакансії через знайомих, не боятися вчитися новому фаху, а також опановувати іноземні мови та сучасні гаджети.