Ветеранів Великої Вітчизняної війни з України запросили на Парад Перемоги, що відбудеться на Красній площі у Москві.

Про це розповів офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич виданню "Російська служба новин". За його словами, до столиці також будуть запрошені ветерани з інших країн.

"Це будуть ветерани з різних областей України, з різних консульських округів, в тому числі і з західної України, центральної і з південно-східної", - розповів Лукашевич. Ветеранів та учасників війни в поїздці зможуть супроводжувати родичі.

Читайте також: На парад у Москві пустять лише запрошених ветеранів

Тим часом в адміністрації президента України Петра Порошенка розповідали, що глава держави не отримував запрошень на урочисті заходи в Москві.

Популярні новини зараз

Головні новини за 2 грудня: закриття України через "Омікрон", людина під поїздом в метро, держбюджет на 2022 рік і "ріднулі" Злати Огнєвіч

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

В кінці 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про проведення 9 травня 2015 військових парадів у Москві і ще 17 російських містах-героях.

У параді на честь 70-річчя перемоги візьмуть участь більше 14 тисяч військовослужбовців. В механізованої частини параду Перемоги планується задіяти 194 одиниці озброєння і військової техніки. Авіаційна частина параду буде представлена ​​150 літаками і вертольотами Військово-повітряних сил Росії.

Для порівняння: у параді Перемоги 2014 брали участь близько 11 тисяч військовослужбовців, 151 одиниця техніки та 69 літаків.

Всього на святкуванні 9 травня на Червоній площі очікується присутність близько п'яти тисяч гостей.

Тим часом, від участі в російських урочистостях один за одним відмовляються запрошені президенти та прем'єри країн. Вже підтвердили відмову канцлер Німеччини Ангела Меркель, британський прем'єр-міністр Девід Кемерон, голова Європейської Ради Дональд Туск, президенти Ізраїлю, Болгарії, Польщі, Литви, Латвії та Естонії тощо.

Сьогодні відмовився їхати до Москви прем'єр Японії.