Українцям планують компенсовувати затримані зарплати. Такий закон розглянув минулого тижня Комітет із питань соцполітики. У ньому пропонують відшкодовувати зарплату із урахуванням інфляції за місяць.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Це абсолютно популістський закон. І його творці це знають. Їх треба штрафувати, за те, що псують державний папір і робочий час на такі речі. По-перше, умови прийому на роботу в нашій країні такі, як в Середньовіччі. Багато працюють без трудових книжок, відповідних документів, а гроші отримають виключно готівкою. Навіть ті, хто офіційно оформлений на роботу, за документами отримують мінімальну зарплату — 1400 гривен. Це значить, що за місяць її затримки треба буде доплатити 20-30 гривень. По-друге, хтось має це все контролювати. Але профспілки в Україні виконують одну роль — дерибанять путівки між собою у держструктурах. У приватних фірмах їх немає", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко із компанії AFS.
Читайте також Влада розраховує на підтримку силовиків
За його словами, такий принцип компенсації у Кабміні прийняли ще 1997 року.
"Там йшлося про таку ж компенсацію за рік. Це постанова 1427. І взагалі подібні речі зараз не дуже актуальні. Пік інфляції Україна пройшла з 2014 до середини 2015 року. Тоді треба були більше якісь законодавчі ініціативи у цьому напрямі", - каже він.
Нагадаємо, затримки зарплат у приватних компаніях почалися із 2012 року. З 2014 вони збільшилися. У деяких тривають понад 4 місяці. Також стало більше затримок зарплат у державних структурах. Однак там вони не довші 2 тижнів.