Близько 5,5 мільйонів людей в усьому світі щороку передчасно помирають через забруднення повітря. Про це йдеться в доповіді, представленій на зборах Американської асоціації з просування науки.

Вдихання токсичних мікрочастинок, які з'являються в повітрі через викиди електростанцій, заводів, транспорту, а також в результаті спалювання вугілля, серйозно підвищує ризик хвороб серця і раку легенів. Згідно з дослідженням, забруднення повітря викликає більше смертей, ніж такі фактори ризику, як недостатнє харчування, ожиріння, вживання наркотиків, і небезпечний секс, повідомляє ВВС.

Більше половини смертей через якість повітря припадає на Китай та Індію. Дослідники, які повідомили про деталі своєї роботи на найбільшому науковому фестивалі у Вашингтоні, вже закликали Китай та Індію зробити своїм пріоритетом новітні технології, щоб обмежити викиди токсичних речовин. За деякими даними, в Китаї близько 1,6 мільйона смертей на рік пов'язані з забрудненням повітря, а в Індії - приблизно 1,3 мільйона.

Читайте також: Україна в ТОП-10 найбільш забруднених країн світу

До речі, незважаючи на танення льодовиків, підвищення рівня світового океану сповільнилося на 20% через те, що вода "поглинається" сушею. В результаті аналізу даних із супутників місії GRACE і вивчення змін маси льодовиків з'ясувалося, що потепління клімату за останнє десятиліття збільшило запаси води на нашій планеті на три трильйони тонн. У той же час Земля поводиться як губка, саме тому рівень води в океанах зростає не так швидко, хоча танення льодів стає дедалі помітнішою.

Популярні новини зараз

Володимир Дантес розповів про сімейний бюджет з Дорофєєвою: "Я не знаю, скільки заробляє Надя"

Melovin поскаржився на Ілону Гвоздьову після скандалу на "Танці з зірками": "Чекали її по 6 годин..."

Олександр Пікалов розлучився з дружиною після 18 років шлюбу: історія кохання головного байкера "Квартал 95" і куми Зеленського

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще