Відео, що демонструє, як система попередження небезпечного зближення з землею врятувала пілота винищувача F-16 від смерті, оприлюднили повітряно-військові сили США.

Як пише "Популярна механіка", система Automatic Ground Collision Avoidance System розроблялася майже 30 років за участю фахівців NASA, Lockheed Martin і власної дослідної лабораторії американських ВПС США.

Наприкінці 2014 року цю систему отримали винищувачі F-16. Вона таким чином врятувала життя вже чотирьом пілотам.

Принцип її роботи полягає в тому, що вона безперервно моніторить траєкторію літака і, якщо система виявляє ймовірність зіткнення з землею, як це сталося на 26-й секунді цього відео, автопілот бере управління в свої руки.

Читайте також: Google-автомобіль приклеюватиме пішоходів до бампера

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних
Показати ще

Повідомляється, що герой ролика, льотчик-стажист ВВС США, проходив базову підготовку на багатофункціональному легкому винищувачі четвертого покоління F-16, але під час виконання маневру, що супроводжувався великими перевантаженнями, не витримав і втратив свідомість. Ніс літака нахилився майже на 50 ° нижче горизонту на швидкості 1086 км / год. Через пару секунд, коли швидкість збільшилася до 1207 км / год, а кут виріс до 55 °, Auto-GCAS негайно втрутилася в управління винищувачем і запобіг катастрофі.

Усього за два дні відео переглянули понад 560 тисяч користувачів мережі.

Як писав "Знай.ua", авіабудівники із Швеції презентували наступне покоління винищувача Gripen. Він був створений в рамках програми Gripen NG.