Американські дослідники зробили тривимірну комп'ютерну модель найпотужнішого торнадо, яке в 2013 р. спустошило місто Мур (штат Оклахома). Опинитися всередині вихору можна за допомогою шолома кібер-реальності Oculus Rift.

Білл Карстенсен, географ з Політехнічного університету Вірджинії разом з колегами створили 3D модель смерчу, грунтуючись на даних радарів, а також спроектували її на цифрову карту Оклахоми.
Торнадо "транслюється" в чотириповерховому цифровому театрі навчального закладу. Потрапити всередину нього можна, надівши шолом Oculus Rift.

Налаштування системи дозволяють людині "вирости" до 2-х метрів і відчути себе велетнем. Користувачі отримують можливість подолати стіну дощу і опинитися в епіцентрі урагану. Локації з сильною зливою відмічені червоним, а зі слабким дощем - жовтуватим.

Наукова мета проекту полягає в тому, щоб допомогти вченим краще розуміти рух торнадо. Білл Карстенсен планує в режимі реального часу направляти в 3D модель дані з радарів. Тоді співробітники спецслужб зможуть вивчати зміни, що відбуваються з торнадо, із затримкою всього лише в кілька хвилин.

Популярні новини зараз

"Чізбургер з зубами": була виявлена найдивніша і моторошна риба

Головні новини за 2 грудня: закриття України через "Омікрон", людина під поїздом в метро, держбюджет на 2022 рік і "ріднулі" Злати Огнєвіч

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще