Євросоюз заблокував угоду між Росією та Угорщиною щодо будівництва енергоблоків АЕС.

ЄС заблокував €12 млрд ядерну угоду Угорщини з Росією щодо будівництва двох енергоблоків атомної електростанції в місті Пакш, - пише Finacial Times.

Видання розповідає, що раніше Євроспільнота з атомної енергії відмовилося погодити угорський імпорт ядерного палива з РФ. Влада Угорщини оскаржила рішення, але 28 комісарів країн-членів ЄС минулого тижня підтримали позицію "Євроатому". Подробиці переговорів - засекречені.

Європейський союз може накласти вето на цю угоду, адже дві спеціальні комісії з'ясовували, наскільки російсько-угорська співпраця відповідає принципам єдиної Європи. Під сумнівом і технічна, і фінансова сторони контракту.

Наприклад, дивним видалось єврокомісарам те, що "Росатом" отримав контракт без конкурсу. Угорщина не схвалила підписання договору у європейського агентства з питань атомної енергії. Угода з РФ викликала суперечки і в самій Угорщині: опозиція обурилась, що дорогий контракт посилює залежність Будапешта від Москви. Угорський прем'єр Віктор Орбан відкинув всі звинувачення.

Популярні новини зараз

Ольга Фреймут вперше показала розкішну квартиру в центрі Києва: "Прискіпливо займалася дизайном"

Українці найчастіше гинуть не від Covid-19: результати досліджень

Львівські маршрутники з'їхали з глузду: мінус 50 гривень

Під Львовом Daewoo і ВАЗ зіткнулися на шаленій швидкості, в салоні - четверо дітей: шок і сльози

Показати ще

Атомна електростанція "Пакш" розташована в 100 кілометрах від Будапешта, в 5 км від міста Пакш. АЕС виробляє більше 42 відсотків всієї електроенергії, що виробляється в країні. Вона є єдиною діючою атомною електростанцією в Угорщині.