Євросоюз заблокував угоду між Росією та Угорщиною щодо будівництва енергоблоків АЕС.

ЄС заблокував €12 млрд ядерну угоду Угорщини з Росією щодо будівництва двох енергоблоків атомної електростанції в місті Пакш, - пише Finacial Times.

Видання розповідає, що раніше Євроспільнота з атомної енергії відмовилося погодити угорський імпорт ядерного палива з РФ. Влада Угорщини оскаржила рішення, але 28 комісарів країн-членів ЄС минулого тижня підтримали позицію "Євроатому". Подробиці переговорів - засекречені.

Європейський союз може накласти вето на цю угоду, адже дві спеціальні комісії з'ясовували, наскільки російсько-угорська співпраця відповідає принципам єдиної Європи. Під сумнівом і технічна, і фінансова сторони контракту.

Наприклад, дивним видалось єврокомісарам те, що "Росатом" отримав контракт без конкурсу. Угорщина не схвалила підписання договору у європейського агентства з питань атомної енергії. Угода з РФ викликала суперечки і в самій Угорщині: опозиція обурилась, що дорогий контракт посилює залежність Будапешта від Москви. Угорський прем'єр Віктор Орбан відкинув всі звинувачення.

Популярні новини зараз

22-річний хлопець згвалтував трансгендера, думаючи, що він жінка: не зупинило навіть зізнання

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зістригла волосся і закохалася по вуха в орендованій сукні: "Яка тендітна"

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Показати ще

Атомна електростанція "Пакш" розташована в 100 кілометрах від Будапешта, в 5 км від міста Пакш. АЕС виробляє більше 42 відсотків всієї електроенергії, що виробляється в країні. Вона є єдиною діючою атомною електростанцією в Угорщині.