Міжнародний пісенний конкурс "Євробачення" змінює систему підрахунку балів, щоб зробити процедуру оголошення результатів більш інтригуючою.

Міжнародний пісенний конкурс "Євробачення" вперше за час свого існування змінює правила голосування у фіналі. Таке рішення було прийнято з метою скоротити час проведення фінального шоу і зробити більш динамічною процедуру оголошення результатів. Інформація оприлюднена на ресурсі, присвяченому конкурсу "Євробачення" - ESCKAZ.

Читайте також: У відборі на Євробачення скандал через пісню SunSay (відео)

Раніше оцінки глядачів і журі для кожної країни підсумовувалися, тепер кожна країна буде називати цифри окремо. Нова система дозволить оголошувати результати відразу ж після закриття ліній для голосування. Якщо голосування глядачів за певного учасника не відбудеться, буде використаний не результат журі, а середній бал по голосуванню інших країн з кошиків, затверджених Оргкомітетом конкурсу.

У разі, якщо два або більше учасників отримають однакову кількість балів, переможцем стане той, хто отримав бали від більшої кількості країн. І тільки в цьому випадку будуть підсумовуватися бали журі та глядачів.

21 лютого в прямому ефірі на телеканалах СТБ і "UА: Перший" відбудеться показ фінального відбору. За підсумками глядацького та суддівського голосування буде обраний представник від України, який виступить в Швеції в травні 2016 року.