Європейські парламентарії сьогодні прийняли чергову резолюції щодо України, анексії Криму та збройного конфлікту на Донбасі. Текст зачитали в будівлі Європейського парламенту.

Ключові тези резолюції, повідомляє 112-Україна.

- Євродепутати закликали російських політиків демілітаризувати захоплений півострів, а також припинити окупацію території, припинити збройний конфлікт на Донбасі. Депутати позитивно оцінили введення санкцій проти Росії за агресію в бік України (21 березня, 27 червня і 16 липня 2014 роки). Також Європарламент засудив розташування ядерної зброї Росії в Криму.

- Черговий раз прозвучало, що Росія в березні 2014 року порушила основні нормативно-правові акти, якими користуються в міжнародній діяльності країни - Устав ООН, Гельсінкський Заключний Акт та Будапештський меморандум 1994 року. Російські політики неодноразово заявляли, що ситуація з Кримом відбулась не по міжнародному праву, а "по справедливості".

- Євродепутати наголосили в резолюції, що взяли до уваги висновки з доповідей місії з прав людини в Криму, проведених Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини і закликали припинити утиски прав кримських татар і гоніння на українців, які проживають на захопленій території.

- Звільнити всіх українців, яких незаконно утримують в російських в'язницях. Йдеться про режисера Олега Сенцова і Олександра Кольченка, Євгенія Афанасьєва і народного депутата Надію Савченко та інших.

- Припинити переслідування Мустафи Джемілєва і його сина, а також Рефата Чубарова.

Читайте також: Жителі Ростова просять повернути Крим Україні (відео)

Нагадаємо, що в мережі обговорюють ролик 12-річної давності, на якому російський політолог Сергій Караганов на передачі "Школа лихослів'я" заявляє, що "захоплення Криму буде означати загибель для росіян".