Біографія
Юрій Анатолійович Шаповалов народився 14 березня 1972 року.
Знак зодіаку Риби
Народився в рік Водяний Щури
Віросповідання: православний
Говорить російською українською, англійською
Яким чином Шаповалов став князем Кременчука? Хто стоїть за його успіхами в політиці і яке саме майно він ховає від громадськості? - Відповіді в нашому новому матеріалі.
Сім'я
Кременчук є рідною домівкою і годівницею одного з найбільш одіозних депутатів нового парламенту. Юрій Анатолійович Шаповалов народився, виріс і відбувся в цьому невеликому місті, яке подарувало йому владу і багатство.
Згідно з офіційними даними, нардеп мають дружину по імені Євгенія Геннадіївна. Пара виховує спільного сина Данила.
Шаповалови не є особливо публічними персонами та інформації про їх особисте та сімейне життя - не зустріти в Мережі.
Варто додати, що племінник політика Олексій Мовчан також став парламентарієм, вигравши вибори 2019 роки від партії Слуга Народу.
Освіта
Біографія Юрія Анатолійовича говорить, що він закінчив спочатку восьмирічну, а потім середню школу в рідному Кременчуці, після чого вступив до Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. Має диплом за спеціальністю «Технічне обслуговування автомобілів». Є професійний інженером-механіком.
Кар'єра і бізнес
Img desc = ""] 584696 [/ img]
Юрій Шаповалов починав кар'єру з нуля. У 90-ті роки майбутній господар Кременчука працював простим слюсарем на заводі КрАЗ.
Однак, амбітна молода людина недовго затрималася в ранзі звичайного робочого і зайнялася приватним підприємництвом. У джерелах не можна знайти точної інформації про період життя Шаповалова в 90-і роки, хоча ходять чутки, що він займався звичайним для тих років дрібним і середнім підприємництвом.
Уже в 2000-і роки Юрій Анатолійович стає регіональним керівником мережі магазинів побутової техніки Фокстрот. Однак, яким саме чином уродженець Кременчука отримав посаду топ-менеджера в одній з найбільших мереж так і залишилося невідомим.
Кар'єру в політиці Шаповалов починає лише в 2010 році. Тоді він стає депутатом рідної Кременчуцької міської ради.
На місцевому рівні Юрій Анатолійович довго не зупиняється, перетворившись в народного депутата вже через два роки. Виграє вибори по мажоритарному округу і входить до складу Верховної Ради шостого скликання.
Відзначимо, що входячи в стіни парламенту, Шаповалов був безпартійним. Але Юрій Анатолійович швидко приєднується до тодішньої партії влади і стає одним з членів фракції Партії Регіонів.
Займає посаду голови підкомітету з питань антимонопольної політики та розвитку економічної конкуренції в Комітеті, який займався питань підприємництва, а також регуляторної та антимонопольної політики.
Взимку 2014 року Шаповалов, як і сотні інших народних депутатів, залишає Партію регіонів у зв'язку з втечею її лідера Віктора Януковича.
У 2014 році Юрій Анатолійович знову бере участь у позачергових парламентських виборах і знову виграє їх рідним кременчуцькому виборчому округу.
У складі Верховної Ради сьомого скликання депутат приєднується до одіозної депутатської групи Воля народу, яка відкрита звинувачується багатьма у відстоюванні олігархічних інтересів.
У 2016 році нардеп публічно виходить з об'єднання, не уточнивши причини свого відходу з Волі Народу.
2019 рік знову стає вдалим для господаря Кременчука, який в третій раз виграє передвиборну гонку на окрузі №146 на території Полтавської області.
Юрій Шаповалов не приховує того факту, що є забезпеченою людиною, однак, громадськість упевнена, що нардеп все-таки не вказує левової частки своїх справжніх статків.
Згідно з даними податкової декларації, політик володіє власною квартирою, площею майже 39 квадратних метрів, а також орендує готельний номер в готелі «Київ», скромних розмірів в 17 квадратних метрів. Крім того, політик нібито орендує офіс у приватної особи в Києві.
Шаповалов також має особистий катер, три причепи, однак не вказує право власності на приватне авто.
Євгенія Шаповалова, в свою чергу, має дві земельні ділянки в Київській області. Також дружина політика має коштовний годинник від однієї з марок класу люкс.
Дружина також реєструвала корпоративні права на підприємства Електроприлад, Фокстрот-сервіс, Томс, Кіноплекс, ТРК Кременчук, САВ-ЮР, ФОКСТРОТ-ШОСТКА і ряд інших. Всього за рік роботи Євгена Геннадіївна заробляє не менше 1 мільйона гривень.
Особисто Шаповалов за рік заробляє близько 250 тисяч гривень в якості народного депутата. Також в 2017 році він отримав додатковий дохід у вигляді мільйона гривень за продаж корпоративних прав на підприємство ЛАПТОПЕР.
Політик має солідні запаси готівки: понад 1 мільйон 700 тисяч доларів і 300 тисяч гривень. Дружина політика має ще близько 800 тисяч в гривнях. Також подружжя декларували скромні депозити в декількох банках.
Відзначимо, що Шаповалов також є членом виконавчого комітету федерації футболу міста Кременчука, членом правління громадської ініціативи Ай лав Кременчук. Визнаний майстром спорту з автомобільних ралі. Багаторазовий призер та чемпіон всеукраїнських змагань.
Компромат і чутки
Юрій Шаповалов має досить спірну репутацію. Так, на початку 2010-х років його відкрито пов'язували з одіозним українським олігархом Костянтином Жеваго. Свого часу депутати навіть сиділи разом в парламенті, побічно підтверджуючи чутки про ділове партнерство.
В якості народного депутата Юрій Шаповалов прославився традиційним для українських депутатів податковим шахрайством і переписом особистого майна на родичів.
Кременчуцькі ЗМІ впіймали рідного депутата на приховування розкішного будинку на березі Дніпра. Загальновідомо, що нардеп веде розкішне життя і користується декількома авто класу люкс, які він не вказав у податковій декларації.
Також досить спірно виглядає ситуація з тим, що депутат, який декларує величезні розміри готівки бере у держави більше сотні тисяч гривень в якості компенсації за оренду житла в Києві.
Місцеві ЗМІ намагалися з'ясувати склад мешканців скандального особняка нардепа, проте всі їхні запити так і залишилися без відповіді.
Шаповалова публічно називають депутатом-тушкою, який йде в парламент, щоб подорожче продати свій голос. У період 2012 по 2019 року нардеп постійно міняв політичні сили і депутатські об'єднання, які відрізняються полярними політичними позиціями.
Згідно з даними окремих ЗМІ, у Шаповалова дуже погана репутація в рідному Кременчуці. Городяни скаржаться, що він нічого не робить для них і постійно бреше. Його численні перемоги по мажоритарному округу пояснюють не популярністю серед виборців, а банальним підкупом незахищених верств населення, які голосують як треба дякуючи добре налагодженій сітці.
Чутки про продажноность Шаповалова також частково підтверджуються на злитих аудіозаписах, на яких люди з голосами, схожими на олігарха Ігоря Коломойського, парламентаріїв Віталія Хомутинника і Віктора Бондаря обговорюють суму винагород членів Відродження за правильне голосування.
Після чергової перемоги Шаповалова на виборах, місцеві ЗМІ обговорюють його майбутнє в політиці. Журналісти гадають, до кого приєднається депутат-тушка і впевнені в тому, в Слугу Народу Президента Зеленського його не візьмуть.
Крім вищеописаних чуток, компромат на Шаповалова повниться інформацією про кнопкодавство. Журналісти зафіксували десятки інцидентів, коли Юрій Анатолійович порушував регламент і голосував за той чи інший законопроект за відсутніх колег по сесійній залі.
Також є фігурантом антикорупційних розслідувань і підозрюється в незаконному сумісництві депутатської та підприємницької посад.
Крім того, Шаповалов називається нардепом, який намагався топити Слугу Народу на місцях. Саме Юрія Анатолійовича називають фігурою, що стоїть за реєстрацією трьох підприємств, назви яких співзвучні з діючої провідною політичною силою країни.
Фотографії