Ярослав Олександрович Діденко - представник та засновник громадської організації “Кияни разом”, депутат Київської міської ради. Став з'являтися у ЗМІ після низки скандалів у 2012 році, пов'язаних з передвиборними обіцянками кандидата в депутати.
Біографія
Ярослав Олександрович Діденко народився 30 квітня 1977 р. в Київ. Після школи закінчив університет і почав стрімко розвиватися в приватному секторі. Після роботи комерційним директором у кількох великих організаціях, почав займатися громадською діяльність. Продовжує працювати з громадськістю в Печерському районі Києва. Кандидат економічних наук.
Сім'я
Дружина Наталія Вікторівна Тищенко. Виховують двох дітей: сина Олександра Діденка та доньку Ганну Діденко.
Освіта
Після отримання середньої освіти в Київській середній школі №89 на Печерську, вступив у Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
У 1999 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка і отримав червоний диплом магістра економіки.
У 1999 році пройшов курс навчання в Shane School в Оксфорді, Великобританія.
З 1999 по 2002 рік Діденко Ярослав Олександрович навчався в аспірантурі КНУ імені Тараса Шевченка, займався науковою діяльністю в сфері економіки.
У 2002 році закінчив Маріупольський гуманітарний інститут, отримав диплом юриста.
У 2005 році захистив дисертацію, отримав науковий ступінь “кандидат економічних наук”. Тема його наукової роботи пов'язана з впливом інвестування на зайнятість у перехідних економіках.
Кар'єра і бізнес
з 1997 по 1998 рік Ярослав Олександрович Діденко був комерційним директором ТОВ “Промконтракт”.
В 1998 році зайняв посаду комерційного директора ПП “Вторметэкспорт”.
З 2003 року став виконавчим директором ЗАТ “Атоменергопром”.
З 2004 по 2009 рік Ярослав Діденко працював директором ТОВ “Сентра - Інвест”.
З 2002 по 2008 рік працював над вивченням, законодавчого та практичного досвіду місцевого самоврядування на прикладі європейських країн. Був учасником підготовчого процесу пропозицій, спрямованих на вдосконалення нормативно-правової бази України.
У 2009 році став засновником Громадського руху “Кияни разом”, для захисту інтересів громадян міста.
З 2009 по 2011 рік Ярослав Діденко працював начальником Управління моніторингом по заборгованостях у сфері зарплат, пенсій, а також інших соціальних виплат Міністерства соціальної політики.
З 2012 по 2015 рік працював директором на своє дітище ТОВ “Центр соціальних ініціатив “Кияни разом”.
У 2014 році під час Революції Гідності був членом оргкомітету Майдану.
В лютому 2014 року став ініціатором створення Народної Ради, а також Громадської варти Печерського району.
У 2014 році Ярослав Діденко став депутатом Київської міської ради від Печерського району, як безпартійний. Увійшов у комісію з питань місцевого самоврядування.
В 2015 році Ярослав пройшов до київської міської ради від фракції “Солідарність” у Печерському районі по виборчому округу №72. Ярослав зайняв посаду заступника голови постійної комісії з питань власності.
В 2015 році повернувся в керівництво громадської організації, автором якої Ярослав виступав раніше “Громадянський рух “Кияни разом”.
Компромат і чутки
Як повідомляють СМИЯрослав Діденко в 2012 році побудував свою піар-компанію на чужі заслуги. Він активно говорив про свою боротьбу проти знищення зелених насаджень незаконним будівництвом. Як виявилося, депутат не робив ніяких дій, у боротьбі з забудовником. Це була звичайна піар-кампанія перед виборами і хороший маркетинговий хід. А всю роботу виконувала прокуратура та активісти Печерського району.
У тому ж 2012 році Ярослав Олександрович робив не самі продумані заявления. Наприклад, запропонував агітувати не продавати свої голоси на виборах. Ініціатива чудова, але виконання дивне: депутат запропонував писати на купюрах номіналом не менше 20 грн заклики не брати гроші від кандидатів.
Тоді ж Діденко заявил, що згоден закінчити кар'єру політика, якщо не виконає всі передвиборні обіцянки.
В 2015 році Ярослав Діденко потрапив в список “найбідніших депутатів Київради”. У списку фігурують такі депутати, як: Людмила Костенко, яка в тому ж році купила квартиру, не отримавши ні копійки прибутку за рік, телеведуча та депутат Рена Назарова, яка навпіл з чоловіком жила на 62 грн, Руслан кисіль, отримував 1200 грн в місяць і при цьому примудрився обслуговувати Infiniti FX 37 2010 року випуску та інші. Ярослав Діденко теж не приніс у сім'ю ні копійки доходів, все заробляла його дружина, а це більше 500 тис грн. При цьому у депутата є два великих земельних ділянки, квартира в Києві і Audi A6 2007 року випуску.
У лютому 2019 року в Києві сталася пригода, яке дало можливість згадати про Ярослава Олександровича. Ми розповідали про те, що 15 лютого в поліцію надійшло звернення про те, що є ймовірність підриву міської приймальні депутата. Нацполиция прийняла виклик і запобігла вибух. Сам Діденко розцінював це напад, як спробу зупинити його рішення піти на парламентські вибори. Депутат обурено написав у соціальних мережах, що є одним з рідкісних чесних представників влади і що це не перша спроба зупинити його громадську та політичну кар'єру.
Як повідомляють жителі району, депутата мало хвилювали нагальні проблеми киян, і він з мінімальним інтересом вислуховував ініціативи громадян. Діденко вислухав “чергового” прохача і навіть мінімально не зацікавився питанням. Суть звернення полягала в поверненні Київенерго, Київгазу та Київводоканалу у комунальну власність. Ініціатива була проігнорована, хоча, депутат обіцяв почути кожного, що за фактом виявилося знову піаром.
На своїй сторінці в Facebook депутат розповідає і далі про зміни, які відбуваються без його допомоги на Печерську. Наприклад, про завод “Арсенал”, який давно і без підтримки Діденко змінює свій первинний вигляд, додаючи музей і арт-простору.
Декларація
В 2018 році Ярослав Олександрович подав не повну інформацію про доходи. Але вказав покупку квартири розміром 90 м2 в Києві за 2 млн 240 тис грн.
Фотографії