У команді новообраного президента України Володимира Зеленського Денис Монастирський відповідальний за правоохоронні органи. Працюючи експертом програми реформування правоохоронної та судової систем «Українського інституту майбутнього» (UIF), Денис курирував напрямки реформування правоохоронної та судової систем. Чи звільнять керівників правоохоронних органів? Дізнайтеся, які ініціативи на думку Дениса Монастирського необхідно впровадити насамперед? Чи результативна робота патрульної поліції? Читайте біографію експерта. Дізнайтеся про прийдешні можливі зміни в судовій та правоохоронній системах

Біографія

Кандидат юридичних наук понад 15 років працює із законотворчими ініціативами, розробляє законопроекти, ініціює різні позиції в правоохоронній системі.

Народився і виріс у Хмельницькому. На даний момент живе в Києві.

Захоплення: книги, водні та лісові походи, відпочинок на природі біля річки, пісні Володимира Висоцького. Обидва сини Дениса розділяють його захоплення. Вони разом люблять активно відпочивати.

Щодо творчості Володимира Висоцького наш герой упевнений: «Щось невловимо харизматичне в його голосі й манері виконання, то на зламі епох, то вільне й водночас смішне. Такий він - класик, із яким наполегливо боролася влада, відчужувала частина інтелігенції й потайки слухав народ», - про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Сім'я

Сімейний стан: одружений. Дружина: Жанна. Діти: пара виховує двох синів.

Освіта

2002-2006 рр. - навчався в Інституті держави і права ім. Корецького НАН Національної академії наук України, який у нас у країні, як відомо, вважається одним із кращих ведучих науково-дослідних установ юрнаправлення.

Кар'єра і бізнес

З 2006 року по теперішній час - член Правління Подільського молодіжного об'єднання «У майбутнє через культуру». Доцент кафедри Хмельницького університету управління та права, займався питаннями законотворчості й наукових експертиз - очолював цей відділ. Член конкурсної комісії з обрання керівництва Державного бюро розслідувань.

У 2007 році був юристом у компанії Hillmont Partners.

Із серпня 2009 року по вересень 2009 року працював у Global Ties KC.

Згідно з даними відкритих джерел, у 2012 році став переможцем Національного конкурсу «Волонтер року».

2015-2017 рр. - займав посаду юриста в компанії ТОВ «Лігал Консалтинг».

Останні 4 роки - експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього (UIF).

На офіційному сайті «Українського інституту майбутнього» зазначено, що Денис Монастирський є автором (співавтором) 25 наукових публікацій, 3 навчальних посібників та 70 проектів законів України, які було подано до Верховної Ради України.

Компромат і чутки

На думку Дениса Монастирського та його колег, будь-який суд повинен бути антикорупційним. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Еспресо». Він вважає, що необхідно побудувати ступені вирішення проблеми, коріння якої потрібно шукати в іншому місці, а не зосереджуватися на якомусь одному закладі.

Найнеобхіднішими Денис Монастирський вважає впровадження в реальність двох ініціатив. Одним із перших кроків у правоохоронній діяльності бачить законопроект «Про імпічмент Президента», що має сключати питання про визначення, докази та встановлення злочину в діях президента країни.

Другим нагальним питанням вважає тимчасові слідчі комісії парламенту, які необхідно наділити реальними контрольними повноваженнями щодо органів виконавчої влади та всіх посадових осіб, яких це стосується.

Вважає, що розслідуванням злочинів повинна займатися одна максимально незалежна структура, в тому числі від президента. А щодо СБУ повинен бути переглянутий перелік злочинів у сфері господарської діяльності.

На своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Денис Монастирський зазначив, що 18 тис. постанов, винесені патрульними всього за 2 місяці (про це повідомляв 20.12.2018 року на прес-конференції голова Національної поліції України), ситуацію на дорогах принципово не змінили.

Денис Монастирський
Денис Монастирський

Експерт програми реформування правоохоронної й судової систем вважає, що навіть 100 камер «TruCAM» кардинально не вплинуть на ситуацію із перевищенням швидкості на дорогах, тому що тут потрібен комплексний підхід із боку МВС, поліції, місцевих органів влади.

Він вважає, що необхідно провести ряд заходів, зокрема, збільшити в певних місцях дозволену швидкість руху, запустити повноцінну систему автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху тощо. А з боку водіїв - більшості з них звикати їздити помірно.

У своєму інтерв'ю виданню Ukranews зазначив, що довіра до поліції в 2018 році, відповідно до одного з останніх опитувань, знаходиться на більш високому рівні порівняно з 2013-2014 рр. Однак із іншого боку, 73% українців, що контактують із національною поліцією, залишилися незадоволеними результатами спілкування, що свідчить про низький рівень комунікації з населенням.

Коментувати кадрові питання Денис Монастирський поки відмовляється, стверджуючи, що питання зміни керівництва НАБУ, ДБР, САП, ГПУ розглядатиметься протягом найближчих місяців. Каже, що повинні бути чіткі законні механізми, яким чином всі ці особи можуть бути змінені.

Денис Монастирський
Денис Монастирський

Вважає, що питання зі зміни кадрів поки рано коментувати, тому що необхідно знати позиції щодо цих органів і наскільки можливо за законом їх змінити, якщо в цьому буде необхідність. Упевнений, що все має відбуватися в рамках закону.

Щодо арешту за корупційними злочинами поки не готовий відповісти. Не знає, яку з точок зору вибере в цьому напрямку команда Володимира Зеленського, тому радикальних заяв із цього приводу поки не робить.

Не виключає факт того, що, можливо, це буде одна з перших ініціатив протягом перших 100 днів після вступу на посаду новообраного президента країни Володимира Зеленського.

На думку Дениса Монастирського, одна з гострих проблем останнім часом - тема захисту важливих свідків у кримінальних провадженнях. Без них у розглянутих справах досудове розслідування і суд не зможуть встановити істину. А також притягнути до кримінальної відповідальності винних. Це може бути справа, що стосується прокурорів, корупціонерів або організованого злочинного угруповання.

На даний момент свідкам, яким реально загрожують, охорона не надається або формально надається не тиждень-другий, після чого скасовується. У цьому Денис Монастирський бачить суттєву проблему. Сьогоднішній фізичний захист правоохоронних органів не є ефективним. І з цим теж треба боротися, впевнений він.

У Європі, якщо мова йде про важливе свідка та реальну загрозу, його переселяють у інший регіон країни. Змінюються також персональні дані, робота. Таким чином, на час досудового розслідування і судового свідку забезпечують надійний захист. Людина стає фактично недосяжною. Така система є найбільш ефективною у всій Європі.

За словами Дениса Монастирського, Україні необхідно впровадити в реальність законопроект захисту важливого свідка. У найбільш важливих кримінальних справах програма захисту свідка необхідна й для того, щоб виключити можливий вплив на свідка, знайти винного та покарати його.

Денис Монастирський
Денис Монастирський

Експерт програми реформування правоохоронної й судової систем UIF упевнений, що нам потрібен орган - максимум 150 осіб, що займатимуться цим питанням. Адже сьогодні, за словами Дениса Монастирського, в нашому парламенті про це йде мова в законопроекті. Більш того, він навіть зареєстрований у Верховній Раді, тільки чомусь далі справа не зрушила з мертвої точки.

Але ж у нас у країні дуже часто відбуваються гучні вбивства, які так і залишаються нерозкритими. У правоохоронній та суднової системи є над чим працювати. Національна поліція також потребує удосконалення.

А ще Україні потрібен антикорупційний суд. На жаль, сьогодні багато членів нашого суспільства вирішують ряд питань корупційним шляхом. І з цим однозначно потрібно боротися та повернути довіру до судів, НАБУ. Однак миттєвого ефекту, за словами Дениса Монастирського, в цьому напрямку не може бути.

Фотографії

Денис Монастирський
Денис Монастирський

Денис Монастирський
Денис Монастирський

Відео

Посилання

Фейсбук

Канал в Telegram: https://t.me/uifuture

Електронна пошта: uifuture@gmail.com

Контакти, номери телефонів: +38 (044) 537-17-78, +38-063-586-02-15.