Біографія

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Сергій В'ячеславович Стерненко народився 20 березня 1995 в селі Садове, що знаходиться в Білгород-Дністровському районі Одеської області.

Знак Зодіаку: Овен

Народився в рік Земляної свині

Національність: українець

Розмовляє російською, українською

Віросповідання: православний

Хобі: дзюдо

Чому Сергій Стерненко є одним з найбільш скандальних молодих політиків України і як він зумів прославиться в такому молодому віці? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Сергій Стерненко приховує інформацію про своє особисте життя. Молодий активіст не поширюється про свою сім'ю або особисте життя. Батьки політика - не публічні особистості. Відомо, що Сергій не одружений і не має дітей.

Освіта

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Сергій Стерненко є випускником Одеського коледжу права та готельно-ресторанного бізнесу за спеціальністю Правознавство. У 2019 отримав диплом Одеського університету імені Мечникова за фахом Правознавство. На даний момент є студентом магістратури Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Шевченка за фахом Міжнародне право.

Кар'єра і бізнес

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Про життя Сергія Стерненко до подій Євромайдану і Революції Гідності відомо вкрай мало. Згідно з власної заяви, до 2014 року він заробляв на розкручуванні груп в соціальних мережах.

Першу популярність Стерненко отримує 5 лютого 2014 року, після того, як в Одесі відкривається представництво Правого сектора. Вже 22 березня того ж року юний активіст очолює організацію.

Навесні - влітку того року багаторазово з'являється в заголовках ЗМІ в якості одного з найбільш активних представників правого руху в Україні. Особисто брав участь у багатьох перших гучних акціях Правого сектора. Зокрема, в атаках на точки, які імовірно реалізовували наркотичні препарати, сміттєвій люстрації народного депутата Нестора Шуфрича, зриву концерту співачки Ані Лорак в Одесі. Також Стерненко брав участь в протестних акціях біля консульства Росії в Одесі. Фото з даних акцій в ті роки облетіли всі українські видання.

Крім того, ім'я Стерненко фігурувало в якості одного з організаторів акцій публічної ганьби Валентина Дубовенко, якого звинувачували в корупції і зловживанні владою, а також Ігоря Бичкова - колишнього головного лікаря Роздільнянської центральної районної лікарні, також звинуваченого у хабарництві.

У 2017 році Стерненко виходить зі складу Правого сектора Одеса і відправляється в самостійне політичне плавання. У 2018 році Сергій стає одним з лідерів нового громадського руху - Небайдужі.

Популярний блогер в Фейсбук та Ютуб з декількома десятками тисяч підписників.

Компромат і чутки

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Сергій Стерненко є одним з найбільш скандальних українських політиків свого покоління. Перше кримінальне переслідування проти активіста було розпочато в 2015 році, коли його почали підозрювати у викраденні депутата Партії Регіонів Сергія Щербіча. Тоді Сергій провів кілька діб в СІЗО, а після був звільнений під заставу в 60 тисяч гривень. У 2018 році дана справа була офіційно закрита, так як потерпілий жодного разу не з'явився в суд по не оголошенній причині.

У 2016 році Стерненко звинуватили в причетності до акту вандалізму, здійсненому в відношенні сина священика Української православної церкви Московського патріархату, якому нібито спочатку прокололи шини авто, а після побили його самого за те, що той розмістив на своєму авто прапор РФ. У тому ж році Сергій судився з викладачкою Історичного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Оленою Радзіховською. Стерненко навіть виграв суд проти науковиці і отримав від неї компенсацію в 1 гривню за нанесення моральної шкоди.

В кінці 2016 року Сергій вступив у перепалку з колишнім офіцером Беркута, підполковником Олегом Єфімовим. Чоловік прибув під консульство РФ в Одесі з квітами, щоб поклав їх в пам'ять про жертви катастрофи літака Ту-154 під Сочі. Пізніше Єфімова евакуювали до Росії.

У листопаді 2017 року Стерненко фігурує в якості ініціатора заворушень на виступі артиста Костянтина Райкіна, який раніше підтримував анексію Криму.

Восени того ж 2017 року Стерненко виявився в СІЗО за звинуваченням в організації масових заворушень під час акції проти забудови Одеського Зеленого театру. Був випущений з-під варти під заставу в 600 тисяч гривень.

В кінці 2019 року Стерненко брав участь в акціях напроти будівлі Офісу президента під назвою Аваков - чорт з вимогою не призначати тодішнього міністра МВС в новий уряд.

Відносно Сергія в різний час було вчинено кілька нападів. Перший документальний випадок стався в лютому 2018 року поблизу його будинку в Одесі. Тоді на нього напали двоє чоловіків. Сам Стерненко отримав травми середнього ступеня тяжкості і тиждень перебував у лікарні.

У травні 2018 року на Сергія знову напали, але на цей раз вже з застосуванням травматичного пістолета. Нападником виявився громадянин Казахстану Абзал Баймукашев, мотиви якого виявилися для слідства не ясними. На даний момент нападник очікує рішення суду.

Через кілька тижнів після другого замаху, на Стерненко і його дівчину знову напали в Одесі. В ході бійки від отриманих поранень помер один з нападників - Іван Кузнецов. Другий нападник - Олександр Ісайкул, - втік з місця події, а після - покинув Україну. Сам Стерненко назвав замовниками замаху на нього одеського мера Геннадія Труханова та главу МВС Арсена Авакова. Дівчина Стернеко його версію підтримує і зазначає, що Сергій не вбив опонента в бійці.

На даний момент справа за фактом смерті Кузнєцова розглядається в одному із судів Києва. Стерненко звинувачується в умисному вбивстві і 15 червня 2020 року йому було визначено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Сам Сергій свою провину категорично заперечує і називає своє переслідування політично мотивованим.

Фотографії

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Сергій Стерненко: джерело: Facebook
Сергій Стерненко: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку політика в Фейсбук.