У неділю, 18 березня, в Росії відбулися президентські вибори. На ділянках вже підрахували 99% голосів: згідно з цими даними, в першому турі (як несподівано!) з величезним відривом перемагає Володимир Путін. Ці вибори стали для нього рекордними: агресор отримав більше 76% голосів виборців.За інформацією Центрального виборчого комітету, друге місце в рейтингу з величезним відривом займає Павло Грудинін - за нього проголосували 11,79%. Далі за ним йде скандальний лідер Ліберально-демократичної партії Володимир Жириновський, за нього віддали свій голос 5,66%, слідом за скандалістом - не менш відома Ксенія Собчак: її господинею Кремля побачив 1,67% населення. На останньому місці таблиці - співзасновник партії Яблуко Григорій Явлінський: він отримав 1,04% голосів росіян, повідомляє Politeka. 

Обробивши 91,5% протоколів, в ЦВК відзначили, що проголосувати за нового президента Російської Федерації прийшли 67% громадян. Незаконні вибори також відбулися на території анексованого Кримського півострова. Окрім України, про їхню незаконність заявили Фінляндія, Естонія, Канада та низка інших країн.

Путін проголосував на виборах президента Росії


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що  голосування на президентських виборах РФ в Україні з самого початку було проблемним. Українцям, які вирішать голосувати на виборах на анексованій території, загрожує навіть кримінальна відповідальність, передбачена статтею про "державну зраду".

Окрім того, Міністерство закордонних справ України ще місяць тому попередило МЗС Росії про неможливість голосування для росіян у російських дипустановах в Україні, якщо не буде скасовано незаконні вибори президента РФ в окупованому Криму. Про це заявила прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

Також відомо, що громадян Російської Федерації, за винятком дипломатів з відповідними посвідченнями, не допустять у неділю, 18 березня, на територію російських дипломатичних установ для участі в президентських виборах.