У наступному році в Україні пройде чекає черговий етап реформи системи надання субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Так, зовсім скоро субсидії будуть монетизовані.

Наголошується, що це нововведення український уряд впроваджує за умовою меморандуму з МВФ, яке також відповідає законам про ЖКГ та ринку газу, прийнятих у відповідності з Угодою про асоціацію з Євросоюзом.

Для цього Кабінет Міністрів створив Міжвідомчу робочу групу на чолі з першим віце-прем'єром Степаном Кубівим. До неї також увійшли міністр соціальної політики Андрій Рева, представники міністерств економічного розвитку і торгівлі, фінансів, регіонального розвитку, енергетики та вугільної промисловості, Державної регуляторної служби, НБУ та «Нафтогазу».

На нещодавньому засіданні робочої групи було озвучено механізм переходу виплати субсидій в грошову форму. Про це повідомили в прес-службі першого віце-прем'єра.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Стало відомо, що процес монетизації буде відбуватися в три етапи. Перший стартує з 1 січня 2019 року і буде поширюватися на тих громадян, хто звернеться за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі монетизація торкнеться українців, яким буде призначена субсидія на неопалювальний період 2019 року. Третій етап передбачає до початку нового опалювального сезону повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.

Після цього почнеться розробка нормативно-правових актів, необхідних для старту монетизації. Мінрегіонбуд і Мінсоцполітики доручено розробити механізм забезпечення цільового використання коштів, отриманих споживачами у вигляді субсидій.

Передбачається, що гроші будуть перераховуватися на рахунки громадян в банківських установах з можливістю використання тільки для оплати комунальних послуг. При цьому проект держбюджету на наступний рік передбачає виділення на ці цілі місцевим бюджетам 55,1 млрд грн.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики звинувачують українців, що вони вдаються до різних махінацій, щоб отримати пільги на оплату комунальних послуг.

Як повідомляв портал Знай.uа, у Кабміні нагадують, що новий закон, який законодавчо регулює житлово-комунальні послуги, вступить в дію з 1 травня 2019 року.

Також портал Знай.uа писав, що більше 1 мільйона сімей в минулому році змогли отримати завищену субсидію на послуги житлово-комунальних господарств.