Днями, вже призабуті дівчата з руху Femen, голосно нагадали про себе. Спочатку одна з секстрімісток Анна Алляйн влаштувала акцію протесту проти законопроекту про аборти прямо в редакції Знай.ua, і слідом за нею її соратниця і подружка Анжеліна Діаш напівгола пробилася на зустріч Петра Порошенка і Олександра Лукашенка.

Про те, куди пропали за останні роки активістки, чим закінчився розкол всередині руху і які плани у дівчат на майбутнє, ми поговорили з Анною Алляйн, після того як вона провела акцію протесту топлес у нас в офісі.

- Як довго ти є членом цієї організації?

- Я є членом Femen майже з самого зародження руху. Брала участь у десятках акцій.

- Чому стався розкол серед активісток?

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Тарологиня розповіла, чи впораємося ми із російськими "Цирконами" Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону
Показати ще

- Це така актуальна тема. Влада всіх псує. Коли рух набрав велику популярність, кожен захотів привласнити собі авторство цієї ідеї і славу. Вірніше не кожен, але деякі дівчатка.

- Ти маєш на увазі Яну Жданову?

- Її у тому числі. Хоча вона до створення цієї ідеології взагалі не причетна. Вона приєдналася до нас, коли руху було вже близько п'яти років.

- Зараз вона себе позиціонує ідейним лідером?

- Так. Вона вважає, що тільки вона Femen і ніхто крім неї. Я не люблю встрявати в такі розборки і коментувати подібне. Насправді будь-яка жінка - Femen, і ніхто ніколи не відніме у мене право протестувати проти утисків жіночих прав і тоталітаризму. Мені трохи прикро, тому що ми з тієї ж Яною плече в плече брали участь в акціях. А вона зараз говорить, що в Україні не справжні Femen, і лише вони у Франції справжні. Це не справедливо.

- Хто зараз справжній лідер?

- Я вважаю, що лідером Femen була і є Анна Гуцол. Тому що навіть юридично бренд на неї оформлений. Це рух став таким популярним саме завдяки її зусиллям, вмінню згуртувати людей.

- Багатьох досі цікавить питання, звідки у вас було фінансування?

- Фінансування ніколи не було. Була так звана піклувальна рада, тобто будь-які наші прихильники могли відправляти нам гроші. Серед них були і всесвітньо відомі люди, наприклад, DJ Hell, Фредерік Бегбедер та інші. Але власне дохід йшов від Femen shop. Це інтернет магазин. Там продаються футболки, чашки та інші речі з символікою Femen.

- Аня, чому зараз ви так мало проявляєте активність?

- У нас у країні війна. Коли свистять кулі, музи мовчать. Говорити слово потрібно тільки тоді, коли воно прозвучить гучно і буде вагомим. А коли ти не можеш сказати нічого нового - то не варто цього робити зовсім. Причому зараз громадські рухи дуже активні, все акції яскраві і незвичайні. Механізм запущено: український народ активно бореться за свої права та свободу.

- У нас в редакції ти провела моноакцію проти законопроекту про право лікаря не робити аборт за світоглядом або з релігійних переконань. Чому?

- Це одна з найважливіших тем в контексті фемінізму. Не можна допустити, щоб у закони країни лізла церква. Цей закон зареєстрували з подачі голови міжфракційної депутатської групи «За духовність, моральність та здоров'я України» Павла Унгуряна. У нас церква неодноразово втручається в законодавчий процес. Це не правильно!

І взагалі: чому влада втручається в питання жіночої матки і жіночого тіла? Жінка має право самостійно розпоряджатися своїм тілом і вирішувати: народжувати їй чи ні. І чоловіки зі своєю патріархальною владою не можуть туди лізти.

- Яка ваша позиція?

- Лікар повинен виконувати свої професійні обов'язки. А свою совість залишити вдома і виконувати клятву Гіппократа. Чому небезпечний цей закон? Це перший крок до прийняття закону про повну заборону абортів.

На ділі цей закон вдарить по правам жінки, які хочуть зробити аборт. Ми можемо говорити про Київ, в якому величезна кількість лікарів та лікарень. Якщо відмовили в одній - можна піти в іншу. Але є маленькі міста і села, де є тільки одна лікарня. І куди йти в таких випадках дівчині, якщо у неї немає грошей, щоб поїхати в інше місто?! По факту - багато жінок будуть позбавлені свого права про самостійне прийняття рішення - хоче вона ставати матір'ю чи ні. У свою чергу це за собою тягне низку інших проблем: покинуті діти, потрапляння в дитбудинки та, звичайно, небажані діти.

До речі, коли піднімається таке питання - чому знімається відповідальність з чоловіків?! Якщо жінка не може зробити аборт, і змушена буде народити дитину, то хто його буде виховувати?

- А ти сама змогла б зробити аборт?

- Я вважаю, що діти повинні бути заплановані. Народжуватися в повноцінної щасливій родині. Тому я б змогла зробити аборт, якби це було необхідно. Я вважаю, що краще піти на це, ніж народжувати небажану дитину.

- У тебе є хлопець або наречений?

- Чоловіка немає, і не буде. Я не хочу заміж і не хочу дітей, принаймні, на даний момент. Я вважаю, що інститут шлюбу - це пережиток минулого. Я дуже люблю свою свободу.

- Більше подобаються в сексуальному плані чоловіки чи жінки?

- Я зустрічаюся тільки з чоловіками! Великий стереотип, що феміністки страшні лесбіянки. І що з ними ніхто не спить і тому вони такі агресивні. Це все міф, створений руками патріархального світу.

- Ти дуже багато говорила про церкву. А сама в Бога віриш?

- Я не можу сказати, що я дуже релігійна людина, але я її і не заперечую. Я живу за заповідями Бога, як не дивно. Що значить вірити в Бога? Як на мене це якраз жити по його заповідям, а не просто ходити до церкви. Прекрасна заповідь - «Не судіть, і не судимі будете». Власне кажучи, хто ми такі, щоб когось засуджувати, доводити комусь, що і як треба робити. Наприклад, варто робити аборт чи ні. Це особисте право кожної жінки і ніхто не має права його у неї відняти!

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що українських феміністок у Франції судять за "древній" злочин.