"Через рік доходи українців перестануть падати" - експерт

поділитись

0

290

Падіння ВВП уповільнюється. Більше падати нікуди

[image=23083 align=left]У січні-вересні наступного року очікується уповільнення падіння ВВП, прогнозують у Мінекономрозвитку та торгівлі. Про це йдеться в аналітичній записці міністерства. Уповільнення падіння ВВП пояснюють збільшенням економічної активності у Східних областях України.

"Зниження темпів падіння ВВП відбувається через зменшення військової активності на Донбасі. Конфлікт практично заморозили. Не останнім фактором є й те, що починає відновлюватися робота крупних металургійних підприємств", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

За його словами, активні бойові дії на Донбасі напряму впливають на всю економіку України. Перестають працювати підприємства й експортувати свою продукцію, зменшуються валютні надходження в країну, тікають іноземні інвестори.

[image=23082 align=left]"На цьому ґрунті падає національна валюта, а разом із нею і купівельна спроможність людей. На ВВП впливають десятки різних факторів. Не останнім серед ним є й той факт, що падіння нашого ВВП досягло свого максимуму, більше падати було нікуди", - говорить експерт.

Сигналом до зменшення падіння ВВП може бути запуск більшої половини металургійних підприємств в Україні.

"Вже є домовленості про поставки на них вугілля із-закордону. Адже наше зараз видобувають на території, яку контролюють російські найманці. Як тільки знову відновиться робота підприємств,збільшиться експорт. Темпи падіння ВВП знижуватимуться", - каже Олександр Жолудь.

Читайте також НБУ зняв обмеження для переказу коштів за кордон

Через уповільнення падіння ВВП повільніше падатимуть доходи населення, вважає аналітик.

"Наприклад, якщо за січень-вересень 2015 року купівельна спроможність українців, що мали 1000 гривень, впала на 100 гривень, то наступного року вона теж падатиме, але впаде лише на 50 гривень. Як наслідок, уповільняться темпи подорожчання різних товарів і харчів. Якщо бойові дії в проблемних областях не активізуються, можемо розраховувати через рік на повну зупинку падіння ВВП. Після цього купівельна спроможність населення не падатиме, укріплятиметься гривня. Про ріст ВВП рано говорити, адже цьогоріч на світових ринках впали ціни на метал. А він є важливою складовою українського експорту", - прогнозує фахівець.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
14.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

Цепочка открыта. Одно прочитанное сообщение. Перейти к содержимому Gmail используется с программой чтения с экрана 2 Поиск Gmail НАПИСАТЬ Ярлыки Входящие (12) Помеченные Важные Отправленные Черновики Спам (1) Корзина Круги [Airmail] Ещё Hangouts Ещё Add To TickTick 1 из 1 420 Печатать все В новом окне Код информера Новости Мира для znaj.ua под статью (вместо 3 тизеров миксадверт) Входящие x media marketing Прикрепленные файлы13:47 (29 мин. назад) кому: мне Область прикрепленных файлов Нажмите здесь, чтобы Ответить или Переслать Использовано 13,31 ГБ (88%) из 15 ГБ Управление Условия - Конфиденциальность Последние действия в аккаунте: 12 мин. назад Дополнительная информация Фотография профиля пользователя media marketing media marketing Добавить в круги Показать подробную информацию КИ 3677_Новости Мира _для znaj.ua.txt Открыть с помощью… Отображается файл "КИ 3677_Новости Мира _для znaj.ua.txt"
На третій рік війни влада таки зважилися на обмеження роботи фінустанов, пов'язаних з країною агресором
2
0
19:41 23.03.2017
Замість зниження оптово-ринкової ціни на електрику з 1 квітня 2017 року в НКРЕКП вирішили підняти вартість енергоносія
0
0
15:33 23.03.2017
Що може слідувати за вибухом складів у Балаклії Харківської області
0
0
13:35 23.03.2017
Під скляним фасадом гостей підстерігає багато неприємних сюрпризів
2
1018
11:58 23.03.2017