В одному зі ставків столичного парку "Нивки" завелася черепаха. Рептилія, розміром більше як буханець "українського", грілася на сонці на одній з дерев'яних дошок. Навколо екзотичної тварини зібралося декілька людей. Її фотографували на телефони. А між собою говорили, що в ставку вже бачили дітей цієї "Тортіли".

Консультант директора Київського зоопарку Сергій Григор'єв пояснив, що це "червоновуха черепаха" і родом вона з центральної Америки. В ставку могла опинитися тільки через несумлінних господарів, які просто викинули тварину на вулицю.

Матеріал по темі: Столітня черепаха повернулася до власниці через 11 місяців

"Останні декілька років цей вид був хітом продажів у всьому світі. Вони дешеві та дуже симпатичні, поки маленькі. Люди купили, погралися, а потім викинули. От і оселилися ці черепахи в київських та українських ставках. Але холодну зиму переживають не всі. Хоча є випадки "довгожителів". В одній зі столичних водойм "червоновуха" вже мешкає більше п'яти років", - каже зоолог.

Декілька років тому він створив у зоопарку притулок для черепах. Кияни приносили тваринок та залишали їх фахівцям. Там назбиралося більше сотні хворих та покалічених рептилій. Хазяї виколупували на панцирах написи. В одної черепашки на спинці вирізали слово "Боярка". Інші обмальовували тваринок масляною фарбою. "Тортіл" лікували та рятували, а згодом притулок закрили. Тому, "викинутих іграшок" у парках ставатиме дедалі більше.

"Трагедія виду в тому, що вони дуже легко пристосовуються до середи. Тому, отримали назву тварин-окупантів. В деяких країнах їх навіть забороняють продавати. А тих, що є, рекомендують присипати. Ці черепахи шкідливо впливають на місцеві види птахів та тварин. Вони дуже люблять грітися на сонечці, тому вибирають собі посеред водойм островки. І часто цими островками стають гнізда птахів. Ті шукають собі інші місця, аби висидіти пташенят", - уточнив експерт.

Ці черепахи не хижі. Вони харчуються травою. В природі розмножуються яйцями. Але в нашому, холоднуватому, кліматі потомства не дають. Вдома створити хороші умови для цих черепах дуже складно та дорого. Необхідно купувати спеціальні лампи з теплом і ультрафіолетом. Інакше панцир буде псуватись, а тварина хворіти. Також, вони швидко ростуть, тому потрібно ставити величезний акваріум та робити в ньому острови. А помирати черепахи можуть рік. І "любителі" цього не помітять. Тому зоологи закликають краще взагалі не купувати цих черепашок, аби не прирікати на страждання та вірну смерть.