Ситуація в столиці з пожежею на торфовищах продовжує залишатися критичною. Столиця фактично вся в диму через пожежу під Броварами.

І хоча вище керівництво ДСНС запевняє, що ситуація під контролем і причин для паніки немає, багато хто відверто панікує.

Читайте також: Кияни збунтувалися проти Кличка за "хімічний туман"

У ДСНС офіційно повідомили, що для ліквідації загоряння покладів торфу залучили 129 чоловік особового складу, 25 одиниць пожежно-рятувальної техніки та 2 вертольота.

З початку року в ДСНС зареєстрували 144 пожежі торфу на спільній території, більш ніж 126 тис. гектарів.

Популярні новини зараз
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"Пожежі на торфовищах - одні з найнебезпечніших. Після них виникають провали в грунті. Перебувати поблизу пожежі не можна ні людям, ні техніці - можна провалитися. Торф горить дуже повільно, а глибина залягання може бути до 3-х метрів. Навіть після вигоряння зберігається дуже велика температура. Тому провалиться в районі торф'яної пожежі - це вірна смерть", - розповів рятувальник Микола Дерев'янко.

Самі рятувальники пояснюють, що керівництво забороняє давати їм будь-які коментарі з приводу пожежі і задимлення - щоб не сіяти паніку серед населення.

"Ще з ранку дали сувору рознарядку - не давати жодних коментарів з цього приводу. На всі розпитування пояснювати - смог з Київської області ", - розповів нам один з рятувальників Черкаської області.

Читайте також: Медики повідомили про симптоми отруєння від токсичного газу

Між рятувальниками зараз ведеться дискусія - чи можна гасити торф'яні пожежі водою?

"Вся справа в тому, що такі пожежі - підземні пожежі. Відкритого полум'я немає, вогонь під землею, а зверху видно тільки дим. Такі пожежі можна гасити, як водою, так і піском. Пожежники гасять навмання, тому що вони не бачать вогнища загоряння. Тобто заливається водою вся площа в надії, що вода дійде до вогнища. Пісок спростив би завдання, але є ризик, що машини з піском просто проваляться. Провалиться в такому випадку дуже страшно - бо в киплячій лаві під землею ніхто не знає де дно - на рівні один метра або на рівні кількох метрів.... "- говорить рятувальник Андрій Гончарук.