У Єгипті проходить церемонія відкриття Суецького каналу після масштабних робіт з підвищення його пропускної здатності.

Про це пише ВВС.

Флотилія військових кораблів у супроводі гелікоптерів і військового літака проїхала по каналу. Флотилію очолювала яхта "Ель Хоррія", на борту якої знаходився президент Єгипту Абдель Фаттах Сісі.

За словами єгипетського президента, будівництво дублюючого ділянки Суецького каналу довжиною в 35 км і розширення русла в решті частини було необхідне країні для розвитку економіки після кількох років політичної та економічної нестабільності.

Реалізація проекту обійшлася Єгипту в 8,2 млрд доларів, на будівництво пішов лише рік.

Читайте також: Росії не вистачає коштів на будівництво Керчинського моста

Основною метою робіт було забезпечення двостороннього руху суден. Надалі з півдня на північ кораблі будуть слідувати за старим, а з півночі на південь по новому руслу. Це дозволить уникнути заторів та очікування, скоротить час проходження каналу з 18 до 11 годин і підвищить добову продуктивність з 49 до 97 кораблів.

Суецький канал забезпечує 7% світового морського вантажообігу, відіграє ключову роль у постачанні Європи близькосхідної нафтою, а для Єгипту є другим після туризму джерелом валютної виручки.

Як очікується, дублер підвищить дохід Єгипту від експлуатації водного шляху в 2,5 рази - до 13,2 млрд доларів до 2023 року з нинішніх 5,3 млрд доларів.