Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловився проти запрошення президента Росії Володимира Путіна на саміт держав Великої сімки (G7). Слова Штайнмаєра пролунали у відповідь на заклик голови фракції Лівих у Бундестазі Ґреґора Ґізі до канцлерки Анґели Меркель усе ж запросити Володимира Путіна на саміт, який відбудеться в Німеччині в червні. Ґізі вважає, що "ізоляція Росії нічого не дасть, лише зашкодить".

Франк-Вальтер Штайнмаєр визнав, що "тривала ізоляція Росії не в інтересах" Німеччини, але наголосив, що "після анексії Криму, яка була порушенням міжнародного права, ми не могли робити вигляд, ніби нічого не сталося і надалі вести бізнес, як зазвичай".

Утім, Штайнмаєр не виключив можливості повернення Росії до клубу країн Великої вісімки (G8). Він зазначив, що умовою для цього є "повага цілісності України" та виконання Росією своїх зобов'язань, що випливають з мінських домовленостей.

Франк-Вальтер Штайнмаєр також наголосив, що до втілення мінських домовленостей прив'язана і доля санкцій проти Росії. При цьому глава зовнішньополітичного відомства Німеччини підкреслив, що досягнуте перемир'я залишається "крихким", однак варто працювати далі над реалізацією домовленостей. А для цього, на думку Штайнмаєра, потрібна готовність Києва та передусім Москви. Йдеться, зокрема, наголосив міністр, про початок "політичного процесу", підготовку до місцевих виборів на зайнятих сепаратистами територіях, а також доступ до гуманітарної допомоги і "відбудову Східної України".

Штайнмаєр також ще раз наголосив, що у конфлікту на Донбасі "не було військового розв'язання - особливо, на користь України". І хоча, за його словами, перемир'я іноді порушується - як-от в районі донецького аеропорту і Широкиного, усе ж рівень насильства після досягнення домовленостей у Мінську у лютому "суттєво знизився".

Подальші кроки з реалізації мінських угод, за словами Штайнмаєра, у понеділок, 13 квітня, у Берліні обговорять міністри закордонних справ "нормандської четвірки".