Міністерство закордонних справ України збирається повідомити Росії про припинення дії договору про дружбу до 27 вересня.

У розпорядженні РБК-Україна є відповідне рішення Кабінету міністрів.

Так, сьогодні уряд схвалив план виконання указу президента України Петра Порошенка, яким введено в дію рішення РНБО про припинення договору про дружбу з РФ. МЗС України повинен повідомити про цей намір до 27 вересня згідно з графіком, який затвердили.

До 27 вересня український уряд повинен поставити до відома ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання припинити дію договору.

Популярні новини зараз
По Маріуполю розтікається трупна отрута, але окупанти роблять постановочні кадри про "хороше життя": місту загрожує катастрофа Артилеристи прицільним ударом розбомбили базу російських загарбників — допомогли космічні розвідники Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день" Українці знайшли несподівану схожість між Іриною Федишин і Аліною Паш: "Кар'єра, якої не було"
Показати ще

До 22 жовтня МЗС спільно з Мін'юстом, МЕРТ і Мінфіном підготує внесення Кабміном на розгляд президента законопроекту про припинення договору про дружбу з Росією.

Нагадаємо, указ президента України Петра Порошенка про рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 вересня 2018 року "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією" опубліковано 17 вересня в "Урядовому кур'єрі". Це означає, що фактично він вступив в силу.

Декількома днями раніше Петро Порошенко заявив, що очікує від МЗС пакет документів для старту процедури припинення дії даного Договору. 6 вересня 2018 року РНБО України підтримав ініціативу президента про непродовження Договору про дружбу, партнерство і співробітництво з РФ на 10 років.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в соціальних мережах активно обговорюють новину про те, що український президент розірвав Договір про дружбу з Російською Федерацією. Ця новина була опублікована на офіційній сторінці Петра Порошенка в Twitter.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що у вівторок, 18 вересня, в ході екстреного засідання комітету ВР з питань закордонних справ, одноголосно затвердили проект заяви парламенту про те, що Україна не сприйме "прощення" Росії, яке зараз активно просувають в Раді Європи.