Експерт прокоментував "підводні камені" відставки глави Пентагону Джеймса Меттіса та справжні мотиви Трампа у контексті цих промовистих кадрових змін.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Про це пишуть українські ЗМІ з посиланням на заяви експертів.

Аналітики відзначають, що це досить публічна відставка, викликана незгодою Меттіса з президентом Дональдом Трампом з низки ключових питань.

Джеймс Меттіс
Джеймс Меттіс

Популярні новини зараз

Дізналася про весілля Мурата? Ані Лорак з розбитим серцем звернулася до колишнього чоловіка

Оля Цибульська розсекретила те, чого не знав навіть кум Дзідзьо: "Мірятися яйцями..."

Учасник шоу "Холостячка" вирішив завоювати серце Злати Огневич діамантом зі скла: "Я, м'яко кажучи, о*уїв"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Анти-Обама

Генерал Джеймс Меттіс заявив, що не згоден з тим, що США за нинішньої адміністрації не підтримують належним чином своїх союзників, а навпаки, виявляють недостатню жорсткість стосовно американських глобальних противників.

Особливе обурення міністра оборони викликало, очевидно, проголошене (через Twitter, а як інакше?) рішення президента про повне виведення американських військ iз Сирії і, в тому числі, можлива доля курдських збройних формувань там, які останніми роками були основними союзниками США в регіоні.

війна в Сирії
війна в Сирії

Президент Трамп не раз вже говорив про свій намір вивести війська з Сирії. Тепер ось є інформація і про те, що така ж доля може чекати і американськi війська в Афганістані, де поки що йдеться про часткове виведення.

Насправді Дональд Трамп ніколи не був прихильником відправки військ до регіону. Раніше його точка зору нікого особливо не цікавила, але тепер, коли він опинився на посаді президента, люди звернули увагу на його інтерв'ю і публікації за останні кілька десятків років.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Якщо Обама вiдiслав туди ці війська, то, за логікою Трампа, сам він має їх вивести. Це такий свого роду дитячий дух суперечностi, але цього разу він властивий найвпливовішiй людинi у світі.

Дії на кшталт виведення військ iз Сирії піднімають авторитет президента не тільки в його власних очах, а й в очах його соціально-політичної бази. Дональд Трамп нiби каже: дивіться, вони вважають, що я нічого не розумію і нічого не можу, але вони помиляються.

Удар по Сирії
Удар по Сирії

Очевидно, що вiднедавна президент Трамп вирішив довести всім, що він дійсно багато що може в зовнішній політиці.

Протистояння з демократами щодо виділення фінансування на будівництво горезвісної стіни на кордоні з Мексикою вийшло у вирішальну фазу, що вже призвело до чергового призупинення роботи державних органів (shutdown).

Сенат США
Сенат США

Для відволікання уваги від усього цього придатнi будь-які засоби, в тому числі й заява про виведення військ iз Сирії і відставка Меттіса.

Нагадаємо, відставка глави Пентагону Джеймса Меттіса жодним чином не пов'язана з Україною.

Раніше Знай.uа писав про те, що Міністру оборони США Джеймсу Меттісу, який піде у відставку, подякували за внесок у підтримку НАТО.

Також Знай.uа повідомляв, що Президент США Дональд Трамп анонсував звільнення глави Пентагону Джеймса Меттіса, яке має відбутися уже в лютому наступного року.