Вето, яке Угорщина наклала на проведення засідань комісії Україна - НАТО, не вийде зняти без допомоги Сполучених Штатів.

Про це в ефірі українського каналу заявила заступник глави Міністерства закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

Вона зазначила, що Київ і Будапешт домовилися провести зустріч міністрів освіти і закордонних справ 22 червня. Головна мета заходу - нарешті домовитися між собою, аби уникнути подальших "проблем на різних міжнародних майданчиках".Заступник міністра підкреслила, що на безкомпромісну Угорщину може вплинути Вашингтон.

Популярні новини зараз

У Києві собака знайшла таке, що змусило господарку здригнутися: історія, у яку важко повірити

Погода на п'ятницю 13 грудня для всієї України: стихія змусить повірити в містику, невтішний прогноз

В Україні змінились мінімальна пенсія і прожитковий мінімум: скільки отримаємо на руки

Єпіфаній "скасовує" Різдво: 7 січня більше не свято

Показати ще

"Без медіаторства ми навряд чи зможемо зняти блокаду", - резюмувала Зеркаль.

Справа у тому, що угорська сторона все ніяк не заспокоїться і вже пригрозила Україні блокуванням важливих переговорів на рівні ЄС і НАТО, якщо Київ не погодиться змінити резонансний закон про освіту і відкласти його реалізацію на п'ять років, тобто, до 2023 року.

Детальніше дивіться в інтерв'ю


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Угорщина втретє заблокувала проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту. Будапешт переконаний, що закон значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови.

Ми також писали про те, що мовний скандал з Угорщиною, яка спалахнув в результаті прийняття Україною закону про освіту, знову набирає обертів. Зокрема, глава Міністерства закордонних справ Петер Сійярто заявив, що в разі незгоди Угорщина блокуватиме важливі для України зустрічі на рівні НАТО і Європейського Союзу. "Що стосується України, Угорщина не має іншими інструментами, крім як блокувати міжнародні, європейські та євроатлантичні прагнення України", - заявив він.