2 лютого США представлять підсумковий текст нової ядерної доктрини, яка була вперше переглянута за останні 8 років.

Про це повідомляє Pоliteka.

У документі говориться, зокрема, про необхідність збільшення витрат на арсенал ядерного стримування більш ніж в два рази на наступні 10 років.

"США прагнуть відновити умови, необхідні для формування більш глибокої довіри з Росією і більшої відкритості з Китаєм у міру того, як він розширює і модернізує свої ядерні сили", – йдеться в тексті документа.

Раніше видання Huffington Post опублікувало 64 сторінки несекретної частини документа. У доктрині стверджується, що Америка не збирається відновлювати ядерні випробування. А також сказано, що США мають намір і далі розвивати систему протиракетної оборони в Азії і проводити військові маневри з союзниками, щоб стримувати натиск КНДР.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

19-річна красуня вийшла заміж за 61-річного чоловіка: закохав у себе берцями

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Показати ще

З опублікованих даних стало також відомо, що США мають намір значно збільшити кількість своїх ядерних боєприпасів малої потужності, а також почати розробку нової боєголовки для стримування Росії.

Відзначається, що спровокувати ядерний удар з боку США можуть атаки на цивільне населення, інфраструктуру, а також удари по американських об’єктах.

Головними зовнішніми погрозами США, по документу, є швидко зростаюча військова міць Росії, а так само можливості Китаю, КНДР і Ірану.

У документі, підготовленому Пентагоном для президента США, пропонується модернізувати ядерну тріаду, а саме стратегічну авіацію, міжконтинентальні балістичні ракети, а також атомні підводні ракетоносці.

"Відмова від будь-якої зі складових тріади у величезній мірі полегшила би противнику планування нападу і дозволив би противнику сконцентрувати ресурси і увагу на знищенні двох залишених компонентів", – вважають автори документа.

Чим загрожує ядерна війна і чи можна врятуватися у разі початку бойових дій.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені змоделювали найстрашніший сценарій ядерної війни.