Опіумна промисловість Індії переживає не найкращі дні не тільки через погані погодні умови, але і від нашестя папуг, які уподобали плантації маку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними
"Одна квітка маку дає близько 20-25 грамів опіуму. Велика група папуг живиться цими рослинами приблизно 30-40 разів в день, а деякі навіть відлітають з маковими стручками, скорочуючи тим самим врожайність", — поскаржилися фермери.
Слід зазначити, що індійський уряд укладає контракти з місцевими фермерами на поставку певної кількості опію щорічно для розробки ліків.
Фермери, що займаються вирощуванням опію, стикаються з труднощами в дотриманні квот, оскільки божевільні папуги крадуть до 10 % врожаю.
Фермерам доводиться цілодобово охороняти свої поля і відлякувати птахів, коли вони прилітають, але папуги виявляються хитрішими і спритнішими.
Як повідомляється, перше нашестя папуг почалося у 2015 році на макових полях поблизу міста Чітторгарх.
"Ми без того страждаємо від злив, а тепер ще це. Ніхто не слухає нас. Хто компенсує наші втрати? Ми намагалися видавати гучні звуки і навіть лякати птахів феєрверками. Але ніщо не допомогло", — скаржиться місцевий фермер Нандкишор.
Поки індійські фермери борються з нестримними папугаями, на іншому континенті дивне захворювання поширюється серед оленів і лосів.
Спалах "зомбі-клітин" зафіксовано серед американських диких тварин.
Експерти з інфекційних захворювань побоюються, що зараза може передасться людям.
Вважається, що інфекція передається через слину, сечу або фекалії оленів, а також через контакт з хребтом, очима або селезінки вбитого оленя.
Нагадаємо, медики виявили новий метод діагностики пріонних захворювань.
Як повідомляв портал "Знай.uа", органічні сполуки, що містяться в ґрунті, руйнують пріони і знижують їх інфекційну ефективність у мишей.
Також "Знай.uа" писав, що міститься в людських фекаліях.