Вже багато років відомо про користь зоотерапії, в тому числі, і іпотерапії. Однак нещодавно вчені довели, що терапевтична верхова їзда сприяє полегшенню симптомів посттравматичного стресового розладу у ветеранів бойових дій. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з інформацією, після тритижневих занять верховою їздою 32 учасника дослідження знизили свої бали в оцінці симптомів розладу.

А через шість тижнів учасники випробували клінічно значуще зниження показників симптомів. Іншими словами, випробувані робили речі, які їм були непосильні в гострій фазі розлади, наприклад, ходити до супермаркету.

За даними Департаменту у справах ветеранів США, посттравматичний синдром розвивається у одного з п'яти учасників бойових дій.

Ветерани з посттравматичним стресовим розладом відчувають сильну тривожність і зосереджені на тому, щоб забутися.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

В ході експерименту під час терапевтичних занять верховою їздою в Міссурі ветерани - вік 29-73 років - навчалися також і доглядати за тваринами і взаємодіяти з ними. Позитивний результат виявився однаково добре, як у учасників із нетривалим "стажем" ПТС, так і у тих, хто мучився від психічного розладу протягом 40-50 років.

Основа терапевтичного ефекту іпотерапії полягає в тому, що кінь при ходьбі створює особливі рухові коливання, які накладаються на біологічні ритми мозку людини. Цей ефект має заспокійливий вплив, а також налаштовує організм на самовідновлення.

Раніше, ви, напевно, зовсім не очікували, але від постійного безсоння вас може врятувати важка ковдру. До такого висновку прийшли вчені Массачусетського університету.

Нагадаємо, напочатку весни люди часто помічають, що шкіра стає сухою, випадаює волосся, а також не вистачає сил і енергії. Все це може свідчити про нестачу вітамінів.

Крім того, поки що вчені не можуть побороти старість, але говорять про те, що можна відстрочити найбільш неприємних її супутників – хворобу Альцгеймера або Паркінсона. Як повідомляють фахівці, головне - вчасно запідозрити, що мозок починає старіти. Одним із сигналів, які допоможуть це визначити є втрата нюху.

Також, вчені Каролінського інституту в Швеції довели, що старіння м'язів відбувається через накопичення мутацій у стовбурових клітинах. За словами дослідників, результати їх наукової роботи в майбутньому допоможуть створити ефективні методи боротьби з віковою слабкістю.

Дивіться сюжет про здоров'я

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", є п'ять порад, як уникнути травм під час заняття спортом.