Як відомо, серпень - улюблена пора комах. Саме в цей час вони найчастіше нападають на людей.

Як повідомляє Сегодня, на першому місці в ТОПі небезпечних комах виявилися шершні, тобто величезні оси. Рій шершнів напав на жителів Дніпра, одна людина померла на місці. В один ряд з шершнями експерти ставлять звичайних ос і бджіл.

Їхні укуси становлять небезпеку для здоров'я, каже ентомолог Олексій Куценко. Тому з такими комахами потрібно поводитися дуже обережно.

Як прокоментував Куценко: "Якщо на руку або на ногу сів шершень, оса або бджола, ні в якому разі не потрібно його вбивати. Тому що тут же у вас залишиться жало, і нічого доброго з цього не буде - набряк гарантований".

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію
Показати ще

Замість цього слід акуратно струсити або здути комаха з тіла і негайно відійти подалі.

"Якщо у них там гніздо, краще від цього місця триматися подалі", - попереджає фахівець.

На другому місці - клопи і блохи. В цьому році вони атакують навіть жителів великих міст. Самостійно витравити таких комах неможливо - доводиться замовляти професійну обробку приміщення.

Куценко додав: "Зараз дуже багато замовлень по квартирах, по клопам. Люди їх везуть з сел. Дуже важко їх вивести. Також вони викликають алергічну реакцію".

І особливо багато цього літа комарів, які долітають навіть до верхніх поверхів багатоквартирних будинків.

Фармацевти попереджають - комарині укуси теж можуть бути небезпечні для здоров'я. В Україні немає малярійних комарів, а й звичайні можуть занести в організм паразитів або інфекцію, а також спровокувати алергію.

"Відразу потрібно звертатися до лікаря. Ще є настоянка календули - їй потрібно обробити місця, які були вражені укусами", - зазначає фармацевт Людмила Мирончук.

До слова, вчені з Університету Північної Кароліни пояснили, з яких причин таргани залазять в людські вуха. Як з'ясувалося, комахам здається привабливим запах вушного каналу, і вони відчувають себе там в безпеці. Про це повідомляє видання The Verge.

Комахи віддають перевагу невеликим, темним й вологим місцям. Нерухома уві сні людина для них стає ідеальним тимчасовим притулком.

"Для таргана вухо здається безпечним місцем для їжі та відпочинку", - зазначає експерт-ентомолог Кобі Шаль.

Однак потрапляючи в людське вухо дуже часто тарган там застрягає і не може самостійно вибратися. Фахівці зазначають, що часом комахи можуть жити у вусі цілий тиждень без води і їжі.

При цьому люди інстинктивно намагаються дістати стороннє тіло з вушного каналу і просто вбивають комаху всередині себе. Це небезпечно тим, що в передсмертних конвульсіях він легко може пошкодити своїй жертві барабанну перетинку і позбавити слуху.

Крім того, всередині таргана знаходяться мільйони бактерій, які можуть інфікувати людину. У разі підозри, що у вухо заповз тарган слід негайно звертатися до лікаря за медичною допомогою.

Нагадаємо, вчені б'ють на сполох. Вимирання бджіл в даний час зафіксовано в різних частинах планети. Біологи прокоментували ситуацію і розповіли, до чого це призведе, якщо нічого не змінити.

Як повідомляв Знай.ua, нічні метелики-поденки, виліт яких вітебляни можуть спостерігати кожен рік, в цьому сезоні пройшов трохи раніше звичайного. Жителів Вітебська хмарами метеликів здивувати складно – це явище у них відбувається щороку.

Також Знай.ua писав про те, що концерн Rolls-Royce розробляє унікальних роботів-тарганів, які зможуть провести аналіз авіаційного двигуна, і навіть зробити ремонт при необхідності.