Нічні метелики-поденки, виліт яких вітебляни можуть спостерігати кожен рік, в цьому сезоні пройшов трохи раніше звичайного. Жителів Вітебська хмарами метеликів здивувати складно – це явище у них відбувається щороку.

Однак у цьому сезоні мешканці білоруського міста були дещо спантеличені тим, що масова поява комах сталася досить рано: в ніч з 21 на 22 липня в місті можна було бачити, як з Двіни вилітає незліченна кількість маленьких метеликів і спрямовується до ліхтарів.

Це явище спостерігається в різні дати: у 2010 році масовий виліт метеликів-одноденок стався 1 серпня, в 2013 році — 29 липня, а в минулому році пізніше всього — 17 серпня.

Популярні новини зараз
ПриватБанк повідомив про важливі зміни з 1 червня: про що варто пам'ятати клієнтам Російські війська зазнали провалу одразу на трьох напрямках в Україні - британська розвідка Володимир Дантес показав, кому дарує квіти після розставання з Надею Дорофєєвою: "Хвилюючий момент" Путінська підстилка Іван Охлобистін сам того не розуміючи розкрив всю сутність "русского мира": "Ми — орда"
Показати ще

Для довідки відзначимо, що поденка — це метелик, що живе всього від одного до декількох днів. Її личинки розвиваються у воді, як правило, в річках або струмках. До перетворення в метелика має пройти 2-3 роки. Виліт метеликів відбувається масово і, як правило, у вечірній час, коли комахи рояться і відбувається зустріч статей.

Нагадаємо, вчені попередили про смертоносний вид ос. Вчені з Університету Турку виявили ще один вид особливо небезпечних комах. У тропічних лісах Амазонки дослідниками був виявлений новий вид оси Clistopyga crassicaudata. Повідомляється, що самки цього виду мають велике жало, їх отрута має паралізуючу дію, завдяки чому вони можуть відкладати свої яйця всередину паралізованої жертви.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, як борються з комарами в різних країнах. Виявляється, в Європі давно розроблено безліч способів боротьби з комарами. Українські туристи, приїжджаючи в Європу, часто задаються питанням, чому в європейських лісах практично немає комарів. Якщо зайти в інтернет, можна дізнатися, що в світі існує навіть кілька асоціацій по боротьбі з комарами. Причин тому кілька: комарі знижують якість життя та ціни нерухомість, шкодять туризму і переносять хвороби.

Також "Знай.uа" писав, що останні дослідження показали, що багато років тому метелики виживали без квітів.