Вчені з МТІ випробували прототип пристрою, який дозволяє читати книги, навіть не розкриваючи їх.

На даному етапі дослідження, авторам роботи вдалося прочитати текст на дев'яти покладених один на одного друкованих аркушах. Проте, дослідники планують прочитати цілу книгу в закритому вигляді.

Читати закриті книги можна за допомогою терагерцовых електромагнітних хвиль. Ці хвилі лежать у діапазоні від інфрачервоних до мікрохвильових. Хімічні сполуки поглинають їх по-різному і, як наслідок, мають свій характерний відбиток. По-різному поглинають їх і чистий папір і нанесені на нього друкарські чорнила.

Чим глибше лежить сторінка, тим більшу відстань проходить відбита від неї хвиля. Ця різниця невелика, але саме вона дозволяє читати текст на різних сторінках. Частина хвиль відбивається також між сторінками, що на сенсорі відображається як шум. Після проходження хвиль на сенсорі виникає дуже нечіткий образ, тому потрібен спеціальний алгоритм, що розпізнає кожну букву.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року
Показати ще

На сьогоднішній день технологія здатна розпізнавати слова на глибину 20 сторінок. На жаль, починаючи з дев'ятої сторінки, сигнал робиться таким слабким, що його стає неможливо ідентифікувати в "шумі". Однак технологія використання терагерцовых хвиль інноваційна, а вчені варто продовжувати активно працювати над технологією читання закритих книг.

Можливо, продуктом їх праці незабаром стане пристрій, який дозволить читати книгу сторінка за сторінкою, навіть не розкриваючи її. Для істориків, музейних працівників та архівістів ця можливість була безцінною, оскільки існує величезна кількість старовинних книг, читання яких традиційним методом може завдати непоправної шкоди.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що робот показав приклад двієчникам.