У вівторок, 17 квітня, Національний банк України (НБУ) порівняно з попередніми банківськими днями встановив курс гривні на рівні 26,08 гривень по відношенню до долара. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Дивіться курс валют на сьогодні

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

2608.9279 гривні за 100 доларів США;

3227.2438 гривні за 100 євро;

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

4.1891 за 10 російських рублів.

Таким чином, курс долара, в порівнянні з показниками вихідних, 14-15 квітня, знизився на 8 копійок і став вище за психологічну позначку в 26 доларів.

Крім того, курс євро залишається стабільним. Вартість 10 російських рублів впала на 7 копійок після помітного падіння. Російський рубль упав до рівня 2016 роки після введення нових американських санкцій проти Росії.

Як стверджують експерти, на зміцнення гривні вплинули одночасно два сприятливих фактора. По-перше, зниження гривневої ліквідності у вигляді залишків на транзитних і коррахунках в НБУ, по-друге, приплив валюти з боку експортерів.

Втім, за словами аналітиків, це всього лише тимчасові фактори, які просто викликали так званий ринковий шум. Це не більше, ніж незначні коливання.

Також нагадаємо, що в Україні більш ніж у два рази погіршився прогноз за кредитом МВФ. У 2018 році Україна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду тільки $1,5 млрд.

У попередньому прогнозі МЕРТ наводилися більш оптимістичні показники. Так, у 2018 році планувалося залучити $3,5 млрд. Міністерство також запланував надходження від МВФ на 2019-2021 рр.

У 2019 р., згідно з прогнозами МЕРТ, від Міжнародного валютного фонду вдасться отримати $ 2 млрд (попередній прогноз - $ 3,4 млрд), в 2020-му - $ 1,5 млрд (попередній прогноз - $ 3,3 млрд), а в 2021 - му - лише $ 1 млрд.

Як повідомляв портал "Знай.uа", штучне утримання курсу долара на рівні 8 гривень за часів президента Віктора Януковича та прем'єр-міністра Миколи Азарова призвело до того, що золотовалютні резерви України значно скоротилися.