До встановлення ринкової ціни через формулу Роттердам+ українську вугілля купувалося по 40 долл за тону, а іноземне – за 100. Це призвело до недофінансування галузі та шахтарів. Про це заявив народний депутат України Сергій Сажко на комітетських слуханнях «Державний сектор вугільної промисловості на шляху до ... Стратегічне бачення і бюджетний процес».

«До введення «Роттердам плюс» українське вугілля у державних шах купувалося по 40 доларів, а з-за кордону завозилося по 100 доларів. Таким чином, державні українські шахти недотримували кошти, необхідні для підготовки та оснащення нових вибоїв та виплати зарплати».

За словами народного депутата, необхідно відкинути будь-які популістські лозунги про уявну дешевизну українського вугілля. «Ручне регулювання ціни на вугілля сформувало можливість для масштабної корупції і призвело до деградації вугільної промисловості. Якби його не було, ручного регулювання, мабуть, цього б не сталося, що зараз з вугільною промисловістю. З встановленням ринкової ціни на вугілля у підприємств з'являться кошти на модернізацію виробництва, а значить і підвищення продуктивності праці, збільшення видобутку, що стане перспективою виживання. Я вважаю, що для подолання такої кризи, яка склалася у вугільній галузі, потрібна ринкова ціна на вітчизняне вугілля, фінансова допомога для технічного переоснащення виробництва, переведення блоків ТЕЦ на вітчизняне вугілля марки Г» - зазначив він.

Однак Сергій Сажко підкреслив, що реально теплова генерація не має коштів на купівлю українського вугілля за ціною, розрахованою по формулі Роттердам+, адже НКРЕКП підвищує тарифи іншим генерація за рахунок теплової. «В результаті ціна вугілля, яка сплачується по тарифам ТЕС, знизиться до 2090 гривень. Різниця в ціні вугілля державних шахт 2535 гривень, буде складати 18% або 444 гривні. Та де ж реальні тарифи Роттердам є і хто буде компенсувати?».