Певний майстер бойових мистецтв з сумнівною репутацією, власник бізнесу у Росії, який ніколи не був пов’язаний з аеропортами, починає активно заявлятись у тендери по ремонту останніх у тих територіях України, які максимально наближені до зони проведення АТО. Про це передає Антикор.

Ситуація потребує особливої уваги ЗМІ та громадськості, адже переможець таких торгів отримує доступ до стратегічної інформації, яка може бути корисна країні агресору.

Мова йде про власника компанії «Авіа Консалт», Карпенко Юрія Олексійовича, компанія якого в останні місяці доволі активно заявляється до участі в тендерах на проведення реконструкції аеропортів на території України: відомі випадки участі «Авіа Консалт» у реконструкції аеропортів в Херсоні, Одесі, Кривому Розі і Миколаєві. При цьому, підрядник вже неодноразово вдавався до протиправних методів паплюження процедури, як то подання підроблених документів або штучне усунення конкуренції при проведенні закупівель.

Особистий портрет

Популярные статьи сейчас

21-летнюю роженицу акушеры облили ледяной водой и избили: "За вами никто мыть пол не будет..."

23-летний парень убил девочку-подростка, чтоб произвести на нее впечатление, погиб и друг: "У нее даже не было шанса пожить"

В Индии женщина родила малыша с 4 руками и ногами - сплелся с близнецом в животе

Татьяну Песик из "Женского квартала" не узнали в реальной жизни, но она нашла "оправдание": "Внутренняя красота это основное"

Показать еще

З реєстру юридичних осіб вбачається, що директором та власником Авіа Консалт є громадянин Карпенко Юрій Олексійович. Останній також є учасником ТОВ «Школа бойових мистецтв» та Громадської організації «Мотоха Йошин Рю Бу Джитсу Інтернешнл», що здійснюють діяльність в сфері спорту. Це підтверджує і сайт motoha.org та facebook.com, де зазначено, що Юрій Олексійович є президентом Motoha Yoshin-Ryu Bujitsu Inter і майстром бойових мистецтв. За його словами – він володіє масою нагород: орден за трудові заслуги IV ступеня, орден Хрест пошани «Закон, честь, мужність», орден «Святого Георгія Побідоносця», медаль «Захиснику Вітчизни» від Президента України – проте, згадок про присвоєння таких нагород, окрім сайту «Мотохи» не існує. Володіє Юрій Олексійович також і ТОВ «ЄТН-Україна», яке в різні періоди діяльності займалось і продажем товарів народного споживання, і книговидавничою справою, і посередницькою діяльністю в сфері торгівлі товарами широкого асортименту.

Ім’я Юрія Карпенко для українських ЗМІ також не є новим: раніше вже повідомлялось, що останній використовував не справжні та підроблені сертифікати від школи бойових мистецтв Мотоха Йошин-Рю про що в серпні 2017 року офіційно заявив голова організації Соке Ясумото Акієші (підтвердження на фото). Так, Карпенко без жодної атестації використовував і надалі використовує ім’я школи в ряді представницьких документів.

Російське коріння та ймовірне фіктивне підприємництво

Очевидним постає питання, яким чином бізнесмен в такій віддаленій сфері знайшов світлосигнальне та світлотехнічне обладнання та почав спеціалізуватись в області реконструювання аеропортів. Відповідь на це питання можна знайти в певних деталях з біографії Карпенка, де явно прослідковується «російське коріння». Так, наприклад, вищу освіту він отримав у Дальнєвосточному інституті рибного господарства м. Владивосток, Росія, потім служив у зборених силах Росії та дослужився до Старшого офіцерського складу. Після чого Карпенко Ю.О. займався і нині займається бізнесом в Криму, там у останнього раніше була зареєстрована участь в одному з товариств у Бахчисараї. Проте, після анексії півострова він не залишив свій бізнес та станом на сьогодні зареєстрований в Росії як індивідуальний підприємець.

Сама ж компанія «Авіа Консалт» про яку йшла мова вище по даним з реєстру здійснює неспеціалізовану оптову торгівлю та знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Івана Мазепи, будинок 3, офіс 174, за якою окрім Авіа Консалт знаходиться ще близько 160 юридичних осіб, тобто адреса компанії є однозначно фіктивною (на фото результати пошуку у YOUcontrol).

Здійснення ж пошуку в реєстрі прав на нерухоме майно щодо даної компанії не дало жодних результатів, що свідчить про те, що дана компанія не володіє нерухомістю та не має довгострокових оренд нерухомого майна. Працівники в компанії теж майже відсутні (окрім самого Карпенка): весь обслуговуючий персонал на тендерах представлений через осіб, з якими укладені цивільно-правові угоди (від одного до трьох в залежності від тендеру), а також працівників субпідрядних організацій. Тобто компанія «Авіа Консалт» немає реальних активів та ресурсів, що викликає серйозні сумніви у її спроможності здійснювати той масштаб робіт, на які вона претендує, приймаючи участь у тендерах.

Послужний список

Дослідження документації, поданої на торги, участь в яких приймає участь «Авіа Консалт» також вказує на наявність значних порушень зі сторони компанії.

Так, приймаючи участь у торгах по реконструкції Миколаївського та Херсонського аеропортів, Авіа Консалт для підтвердження досвіду здійснення аналогічних робіт представило договір субпідряду, що укладався з СДЛ Монтаж 30 травня 2016 року щодо здійснення обслуговування світлосигнальної системи аеродрому в м. Тбілісі, Грузія.

При цьому, при подачі даного договору на тендер в Херсоні, Авіа Консалт долучило не підписаний зі своєї сторони документ, а вже на тендер в Миколаєві, до тендерної документації було залучено договір, підписаний обома сторонами. Більше того, один і той самий договір у Херсоні та Миколаєві відрізнявся по змісту. Та ж ситуація і з доданими до нього актами про виконання та кошторисною документацією. Натомість, Авіа Консалт не додавало будь-яких доказів проплат, переведення коштів, не подавало податкової або фінансової звітності для підтвердження реальності такого договору. Більше того, будь яка інформація про реальне проведення робіт в Грузії відсутня, а самій компанії на момент укладання контракту було всього три місяці, а працівників у неї, як вказувалось, за виключенням директора, немає.

Тобто для «Авіа Консалт» вдається можливим як сформувати необхідну їй документацію для участі в тендері за лічені дні, так і підробити її навіть якщо таких документів не існувало в природі. Примітно, що те ж саме СДЛ Монтаж разом з Авіа Консалтом приймало участь в тендері по реконструкції аеропорту в Кривому Розі. Тоді СДЛ Монтаж вказало, що не планує залучати субпідрядників для здійснення реконструкції аеропорту, що свідчить про те, що ця компанія сама в змозі виконати такі роботи, разом з тим, для проведення робіт в аеропорту Тбілісі, такий субпідрядник (з одним директором у штаті) їм раптом знадобився.

В закупівлі у Кривому Розі переможцем було визначено Донпромпроект, навіть попри те, що ця компанія ніколи до цього не брала участі в таких тендерах , а також те, що Авіа Консалт та СДЛ Монтаж було запропоновано суму робіт майже на 2,7 млн. гривень меншу. Примітно, що в документації Донпромпроект було представлено обладнання для реконструкції аеропорту, яке було надано італійською компанією O.С.E.M. Обладнання цієї ж компанії пропонує на закупівлях Авіа Консалт вказуючи на його «ексклюзивність». Також, Авіа Консалт неодноразово подавались сертифікати від компанії O.С.E.M. щодо проходження кваліфікації на установку їхнього обладнання.

Проте, враховуючи досвід Карпенка щодо підроблення сертифікатів не виключено, що про сертифікати навчання людей монтувати обладнання Карпенку, компанія O.С.E.M. теж нічого не чула. В результаті, контракт у Кривому Розі на проведення робіт все ж було укладено з ТОВ «Донпромпроект», яке можливо є пов’язаною особою і з ТОВ «СДЛ Монтаж» та з ТОВ «Авіа Консалт».

Наведене вище підтверджує, що Карпенко та його компанія систематично вчиняють недобросовісні дії під час процедур закупівель, грубо порушуючи при цьому законодавство України та права реальних учасників ринку. Не виключено, що в даному випадку Карпенко Ю.О. задіяв кошти з діяльності в анексованому Криму, сплачуючи при цьому податки країні агресору, або ж діючи в інтересах Росії загалом, отримуючи доступ до стратегічної інформації про аеропорти.