Сьогодні на на засіданні Кабінету Міністрів України буде розглянути питання реорганізації Державної корпорації “Українське державне об'єднання “Радон”, ініційоване міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком.

Метою діяльності ДК “УкрДО “Радон” є виконання Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2008-2017 роки, затвердженої Законом України від 17.09.2008 №516-VI.

Джерелом фінансування цієї діяльності є кошти Державного фонду поводження з РАВ (радіоактивними відходами). Термін виконання Загальнодержавної програми закінчився. Оновлена редакція Програми на наступні 10 років не прийнята. Відповідно до Порядку використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, затвердженого постановою КМУ України від 25.04.2018 №330, головним розпорядником коштів Фонду визначено ДАЗВ (Державне агентство з управління зоною відчуження).

На відміну від попереднього Порядку використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, затвердженого постановою КМ України від 20.05.2009 №473 (втратив чинність), Порядком №330-2018 передбачені загальні напрямки робіт щодо поводження з РАВ без визначення пріоритетів, показників ефективності, а також вартості та строків виконання конкретних заходів.

Порядок №330-2018 був затверджений за відсутності Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2018-2027 роки, відсутність Програми на 2018-2027 роки не дозволяє чітко окреслити заходи, які фінансуватимуться за рахунок коштів Фонду поводження з РАВ (п'ятирічна програма передбачає 6 млрд грн), що може спричинити їх нецільове використання.

Популярные статьи сейчас
Полностью заменит ТЦК: какие изменения ожидают мобилизацию Всех мужчин заставят установить "Резерв+": какие изменения ожидают мобилизацию Налоговая проверяет украинцев за границей: что уже известно Украинцев предупредили о трех месяцах без пенсии: у кого будут проблемы с ПФУ
Показать еще

Громадськість стурбована такими процесами в такій високоризиковій сфері як поводження з РАВ. Закритість процесу щодо реорганізації є підставою для підозр у корупційних мотивах керівництва міністерства. Зважаючи на перелік невирішених проблем, зокрема в столичному регіоні, йдеться про радіоактивні відходи, які знаходяться в Києві і які потрібно вивезти до Чорнобильської зони відчуження

Фахівці з питань техногенної безпеки та екологічних ризиків вважають, що будь-які рішення, що стосуються роботи ДК “УкрДО “Радон” мають проходити в максимально публічній площині, а рішення прийматися за умов експертного та громадського обговорення, що є одним з принципів європейської політики екологічного врядування.